Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Єгіше Мелікян – найкращий тренер 18-го туру Favbet Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Прем’єр-Ліги сезону 2019/20.

Заключний тур 2019 року – це був останній шанс для кожної з команд на мажорній ноті закрити значний турнірний відрізок, аби перед канікулами запастися гарним настроєм і кредитом довіри від керівництва та вболівальників. Не дивно, що ігровий день виявився багатим на яскраві зустрічі та важко прогнозовані результати.

Одним із таких виявився матч ПФК «Львів» – «Колос», у якому дебютанти дивізіону вважалися фаворитами, але в результативній грі поступилися команді, яка перебувала в колі аутсайдерів. Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер ПФК «Львів» Єгіше Мелікян. Його підопічні здобули перемогу над ковалівським «Колосом» (3:2), відірвавшись від останнього місця.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Зважаючи на очне протистояння конкурентів у Полтаві, це був шанс для львів’ян відірватися від останнього місця та перервати безвиграшну серію, яка тривала більше місяця. При цьому ПФК «Львів» пам’ятав поразку в першому колі, а також зважав на яскраву перемогу суперників у принциповому для них матчі з СК «Дніпро-1» у минулому турі.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Через різні причини ПФК «Львів» зазнав кількох вагомих втрат: дискваліфікований основний центрбек Братков, зазнав пошкодження Приймак, який міг би зіграти, зокрема, й на цій позиції, через особливі обставини не грає універсал захисту Адамюк. Були свої втрати й у гостей, але треба сказати, що їхній склад ширший і кадровий потенціал залишав більше поле для змін.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (0:0 у Маріуполі), тренерський штаб львів’ян провів лише дві вимушені рокіровки – поза грою залишилися Братков і Шина, вийшли з перших хвилин Мартан і Пернамбуко. Зважаючи на серйозні втрати й першу пробу гри за новою тактикою, зміни варто визнати такими, які спрацювали.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

ПФК «Львів» вперше випробував тактику 5-4-1. Вона дозволила вивільнити простір на чужій половині поля для швидких атак і контрвипадів, а також максимально наситила захисний блок, зв’язала гру гостей на половині поля львів’ян. Навіть після вилучення Сарнавського гра господарів не втратила стрункості, хоча їм довелося перейти на схему 4-4-1 і покладатися на швидкий перехід від оборони до атаки, багато працюючи без м’яча.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

4 очки в двох заключних матчах 2019 року набрав ПФК «Львів» – це дуже хороший результат, зважаючи на обставини та календар. Звичайно, поки що про стабільність результатів говорити не доводиться, але це досить оптимістичний відрізок для команди, яка по ходу сезону вкотре оновила тренерський штаб і покладається на досить обмежений кадровий потенціал.

Лауреат 18-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:
Єгіше Мелікян (ПФК «Львів»)
Середній бал – 4,6

16.12.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429