Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Вернидуб – найкращий тренер 20-го туру VBET Ліги УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2022/23.

Одним із найбільш важливих матчів у звітному турі було протистояння, яке приймав Кривий Ріг. «Зоря» ‒ третя команда поточного чемпіонату, яка йшла впритул за лідерами чемпіонату, в яких по одному матчу в запасі. Саме тому перемога новачка дивізіону «Кривбасу» стала гучною сенсацією, яка мала великий вплив на всю верхню половину турнірної таблиці.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер криворізького «Кривбасу» Юрій Вернидуб. Його підопічні обіграли луганську «Зорю» (1:0 на своєму полі), яка є одною з попередніх команд їхнього наставника.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

У першому колі «Кривбас» (один із двох новачків сезону) вже відбирав очки в луганців – 2:2, і впевнений виступ підопічних Вернидуба не залишав сумнівів, що вони можуть створити проблеми претендентам на медалі й у весняній частині сезону. До історичної незручності цього суперника, який обігрував «Зорю» в 14 із попередніх 25 попередніх зустрічей, додаємо й численні кадрові перетини. Адже очолює «Кривбас» колишній головний тренер луганців, а під його керівництвом грає низка гравців, які раніше грали за «Зорю».

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Безперечно, в «Зорі» були свої кадрові проблеми ‒ не змогли зіграти основні воротар (Мацапура), захисники (Данченко та Кирюханцев), півзахисники (Чурко та Хлань), нападник (Герреро). Проте господарі поля також відчували кадрові проблеми, які ми можемо вважати суттєвими для «Кривбасу» ‒ захисник Вернидуб, універсал Семенов, спроможний зіграти в обороні та середній лінії, півзахисник Хомченовський і нападник Дебелко не могли зіграти в цьому важливому поєдинку. Проблеми атаки погіршило вилучення Устименка в минулому турі.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (перемога 2:1 в Рівному) тренерський штаб криворіжців провів дві заміни в стартовому складі. Замість Хомченовського повернувся центр півзахисту Капіч, який перебував у лазареті, а дискваліфікованого Устименка в атаці замінив номінальний хавбек Татарков.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Кривбас» ефективно чергує різні схеми, зважаючи на наявні на даний момент кадри. Якщо в минулому команда грала в 4-1-4-1 і навіть 4-4-2, то цього разу виставила 4-2-3-1, постаравшись протидіяти швидкісним флангам і технічним гравцям групи атаки «Зорі», спроможним грати в комбінаційний футбол в високому темпі. Завдяки побудові міцного блоку в центрі захисту та півзахисту, криворіжці діяли маневренно та знаходили можливості протидіяти суперникам на швидкому переході між фазами гри. Вони награли оновлений центр півзахисту й адаптували опорника Рябова в центр оборони, зважаючи на потреби команди.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після розгромної поразки від «Шахтаря» криворізький клуб не програє – за останніх три тури він набрав сім очок із дев’яти можливих. Безвиграшна серія «Зорі» в матчах проти «Кривбасу» триває з 2012 року та досягла вже чотирьох матчів. Головне ж – внаслідок поразки луганців збільшилося їхнє відставання від дуету лідерів і загострилася боротьба за бронзові медалі. Юрій Вернидуб настільки вдалими результатами у матчах проти свого колишнього клубу підтвердив реноме результативного та вдумливого тренера.

Лауреат 20-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Юрій Вернидуб («Кривбас» Кривий Ріг)
Середній бал – 4,6

09.04.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429