Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Вернидуб – найкращий тренер 18-го туру VBET Ліги УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки стартового туру весняної частини української VBET Ліги 2023/24.
УПЛ поновилася повним стартовим туром 2024 року, і в ньому було багато цікавих подій. Але за переконливістю та одночасно важливістю перемоги переважити досягнення одного з фаворитів сезону було важко. Адже «Кривбас» здобув розгромну перемогу на виїзді над суперником, який добре посилився під час зимового антракту.
Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер криворізького «Кривбасу» Юрій Вернидуб. Його підопічні обіграли черкаський ЛНЗ (3:0 у виїзному матчі), зберігаючи лідерство у чемпіонаті.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Хоча ЛНЗ є дебютантом УПЛ, за підбором виконавців цей клуб стоїть вище, ніж його місце в другій половині таблиці. У розпорядженні номінальних господарів є збірники своїх країн, перші легіонери клубу, гравці зі значним досвідом. Та й у першому колі перемога 2:0 була важкою для криворіжців. Найголовніше ж – у щільній групі лідерів «Кривбас» не мав можливості розслабитися, тож змушений був і в Ковалівці (де черкаський клуб його приймав задля вищої якості газону) грати тільки на перемогу.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Хоча до стартового матчу весняної частини гості підійшли практично в повному складі, кадрова ситуація криворіжців не була простою. Травмувався провідний оборонець Бескоровайний, що призвело до перестановок у стартовому складі, ще кількох недавніх завсідників стартового складу (зокрема забивних півзахисника Задераку та нападника Кожушка) тренерський штаб вирішив приберегти в запасі. При цьому суперник ризикнув ще більше: 5 дебютантів, зокрема суттєво перешикована захисна ланка та повністю оновлена опорна зона. Це багато в чому далося взнаки. 
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Відзначимо вихід на правому фланзі захисту дебютанта Бандейри (при цьому Понєдєльник вийшов у центрі, а не на краю – це не основна його позиція, але в змаганнях ПФЛ цілком випробувана). Також у запасі опинилися вінгер Задерака та нападники Дебелко, Кожушко. Ставка на африканську зв’язку Аду-Соса себе цілком виправдала (перший виходив раніше тільки на заміни, другий пропустив півроку через травму). Голи провели різні гравці, в різних амплуа. В тому числі відкрив лік своїм влучним ударам Прінс Аду.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Кривбас» працює в рамках своєї тактичної схеми 4-5-1 у конкретній реалізації 4-2-3-1. Заміни проводилися по позиціях, первісний задум гостей спрацював. Криворіжці вдало переводили володіння м’ячем у створення конкретної загрози (7 ударів у площину воріт при двох у суперника), а також контролювали гру під час протистояння.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Ще з середини листопада «Кривбас» не програє в чемпіонаті України з футболу. За чотири матчі – три перемоги та одна нічия (8:3). На виїзді підопічні Вернидуба не знають поразок із липня, уже вісім матчів (шість перемог і дві нічиї). Зважаючи на успіх більшості конкурентів, ця перемога над новачками УПЛ дуже важлива для криворіжців.
Лауреат 18-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Юрій Вернидуб («Дніпро-1»)
Середній бал – 4,8
26.02.2024
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429