Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Бакалов – найкращий тренер 22-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги сезону 2018/2019.

Родзинкою чемпіонату, який проводиться у два етапи, є боротьба за потрапляння у «єврокубкову шістку». В УПЛ, попри постійні дорікання в малій конкурентності, на проміжному етапі відразу декілька колективів претендували на потрапляння в «чемпіонський раунд». І в підсумку аж до останніх хвилин заключного туру першого етапу зберігалася інтрига щодо шістки найкращих.

Серед тріумфаторів опинився й ФК «Львів» – особливий колектив, який бореться за визнання в великому місті із значними історичними футбольними традиціями, а також сповідує особливу кадрову філософію, яка вимагає від тренерського штабу всієї майстерності в роботі з підопічними, серед яких – низка молодих гравців, легіонерів. При цьому «левам» вдалося здобути виїзну перемогу над «Десною» – одним із безпосередніх конкурентів, що й забезпечило ФК «Львів» змагання з найсильнішими у вирішальній фазі турніру.

Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер ФК «Львів» Юрій Бакалов. Його підопічні завоювали право виступати у шістці найсильніших на другому етапі.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Виїзд у Чернігів був визначальним для ФК «Львів» з точки зору турнірних завдань та стратегії. Це був гостьовий матч проти одного із інших претендентів на місце у першій шістці, якому, до слова, підопічні Бакалова поступилися в осінній зустрічі на своєму полі – 1:3. Перемога в гостях над цим суперником давала львів’янам прекрасну можливість досягти своєї цілі.  

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Львів’янам не могли допомогти центральний захисник Парамонов (дискваліфікація) та фланговий універсал Тейлор (травма). Щоправда, до відсутності Лукаса був час пристосуватися, а щодо прогалини в захисті, то грамотно наповнений склад дозволяв задіяти досвідчену зв’язку Адамюк-Борзенко із флангами у вигляді Насонова та Вороніна, отож обороноздатність гостей не постраждала. Стосовно господарів, особливих втрат не було – а до відсутності Хльобаса, який відновлюється після травми, цього року вже звикли.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Бакалов провів вимушену рокіровку в обороні, де, зважаючи на дискваліфікацію Парамонова, Адамюк змістився з правого флангу в центр, а свій шанс отримав новачок Насонов, у якого вже є досвід УПЛ. Також відзначимо заміну Пернамбуко на Альваро в групі атаки. В цілому ж, тренерський штаб справився із оновленням команди та встиг адаптувати новачків, серед яких більшість – бразильці, що дебютують в нашому чемпіонаті.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Львівська тактична схема 4-2-3-1, в залежності від фази гри та володіння м’ячем, варіювалася до 4-5-1. Велику роботу провела команда гостей в організації колективних дій, завдяки чому налагодила відбір та перехоплення задалеко від власних воріт, виключила найгостріших гравців суперника та при відносно невеликій кількості створених нагод зуміла забити переможний м’яч і створити ще, як мінімум, один стовідсотковий шанс. При раціональній, лаконічній манері гри, ФК «Львів» зумів досягнути потрібного результату, зруйнувавши всі стереотипи стосовно «імпульсивних легіонерів», «малонавчених новачків із нижчих ліг» і так далі.  

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

ФК «Львів» не пропускає третій тур поспіль після прикрої лютневої поразки від «Чорноморця». В гостях команда не знає поразок із серпня місяця ось уже дев’ять виїздів підряд! Підопічні Бакалова – у трійці найкращих в УПЛ за результатами виїзних матчів та за підсумком ігор лютого-березня 2019 року, тож її стратегічний успіх – закономірний та тримається на серйозному підґрунті.

Лауреат 22-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:

Юрій Бакалов (ФК «Львів»)

Середній бал – 4,8

Прес-служба Об’єднання

18.03.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429