Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Бондаренко – найкращий тренер 8-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2019/20.

«Діназ» є одним із найтитулованіших клубів аматорських змагань Київщини, але перед здобуттям професіонального статусу виступав у чемпіонаті ААФУ не настільки успішно, як, скажімо, «Альянс» чи «ВПК-Агро» (п’яте місце в своїй групі без виходу в плей-офф минулого сезону). Тому, до певної міри, йому тяжче було освоюватися на новому рівні, але деякі матчі показують значний потенціал вишгородського колективу.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер вишгородського «Діназа» Володимир Бондаренко. Його підопічні переграли одного з лідерів – «Верес» – із рахунком 4:0, здобувши першу розгромну перемогу в Другій лізі.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Розгром одного з фаворитів сезону, гарно укомплектованого та вже досвідченого колективу – безсумнівне досягнення для вишгородського клубу як дебютанта турніру. Особливо важливо, що «Діназ» здобув цю перемогу на власному полі, тому що, граючи за волею календаря багато домашніх матчів, він втратив тут чимало очок і повинен був порадувати власних вболівальників.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У питанні кадрових проблем «Діназ» підійшов більш-менш благополучним – все ще відновлюється після травми новачок команди, універсал Помазан, але, зважаючи на те, що він тільки-но поповнив команду, для зіграного складу ця втрата ще не стала вирішальною. А от «Верес» прибув на Київщину без основного воротаря Бабійчука та провідного форварда Шестакова. Ця обставина дуже вагома.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

У Хмельницькому «Діназ» вперше задіяв нового форварда Терещенка, якого запросили давно, але чекали надходження міжнародного трансферного сертифікату. Після нічиєї з «Поділлям» тренерський штаб вишгородців замінив досвідченого Чернишова на Корешкова на лівому фланзі захисту, а замість Авдаляна випустив іншого центрального атакувального півзахисника – Бовтрука. Обидві зміни напряму позначилися на швидкості та різкості атак команди й посприяли переможному результату.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

При номінальній схемі 4-2-3-1 «Діназ» не позбавляє своїх гравців свободи дій та імпровізації. Група атаки мобільна, фланги – з активними підключеннями. Фактично, в фазі наступу команда нарощує присутність на фінальній третині до 3-4 гравців, а без м’яча компактно сідає вниз. Ігрова задумка господарів спрацювала, тож наприкінці гри вони просто освіжали її замінами.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Поки що немає у «Діназа» стабільності результатів, але після старту із двох «сухих» поразок та невдалого завершення серпня із розгромною домашньою поразкою від «Калуша» команда вирівнялася, зуміла набрати чотири очка в двох останніх зустрічах із командами з групи лідерів. Це – позитивні сигнали про те, що дебютант ПФЛ потихеньку освоюється на новому для себе рівні.

Лауреат 8-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Володимир Бондаренко («Діназ»)

Середній бал – 4,6

10.09.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429