Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Бондаренко – найкращий тренер 13-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

Щільність лідерів у західній групі Другої ліги дуже серйозна – фактично в межах одного туру можна втратити не одну, а кілька сходинок, і потім важко наздоганяти конкурентів. Зважаючи на перемоги інших претендентів на медалі – ФК «Ужгород» і галицьких «Карпат», не мав права на осічку й «Діназ», який зимував лідером за додатковими показниками.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер вишгородського «Діназу» Володимир Бондаренко. Його підопічні здолали на власному полі суперника по дербі – «Чайку» з Петропавлівської Борщагівки (2:0), утримавши перше місце Групи «А».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Після перемоги ужгородців у Групі «А» встановився тріумвірат – щоб зберегти перше місце, «Діназу» обов’язково треба було вигравати. Та й суперник трапився дуже принциповий – ще із часів суперництва в аматорських змаганнях Київщини «Чайка» конкурувала з вишгородцями за вищі місця, а вже в Другій лізі

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Втрати номінальних господарів (грали в манежі зі штучним покриттям на базі ФК «Динамо» Київ) можна назвати досить суттєвими. Не забуваймо, що команда вперше грала після втрати свого найвлучнішого гравця – Чепурненко взимку повернувся в «Десну» й продовжив виступи в Favbet Лізі. Через травми не могли зіграти захисник Корешков, опорник Петренко, атакувальні півзахисники Авдалян і Русьян. Були свої втрати і в гостей (завершив виступи за «Чайку» центральний півзахисник Турчанов, не зміг зіграти новий форвард Деребчинський і ще кілька гравців).

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Це був перший офіційний матч для обох команд у 2021 році. «Діназ» стояв перед необхідністю оновити центр поля, зважаючи на кадрові втрати – це вдалося зробити з виходом Бриженка та Бєлича (сміливе рішення, зважаючи на малий досвід молодого дебютанта на такому рівні). Також адаптувався в гру команди досвідчений Старенький, який повернувся на малу батьківщину після багаторічних виступів на вищому рівні, а в другому таймі підтримав тиск попереду досвідчений Шевченко – форвард, якого «Діназ» повернув у професіональний футбол.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Діназ» ефективно використовує відразу кілька тактичних схем – цього разу випустив одночасно двох форвардів, які розтягували захист суперників і чинили подвійний тиск при позиційних атаках і на стандартах. Володіючи хорошим підбором гравців із ударом, «Діназ» не соромився бити як із гри, так і зі стандартів. 4-4-1-1 із переходом у 4-4-2 в окремих фазах гри дозволяли вишгородцям постійно виходити на лінію обстрілу.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Перемога в обласному дербі над «Чайкою» підтвердила хорошу форму та наступність осінніх успіхів. Це п’ята поспіль перемога «Діназу» в поточному чемпіонаті. Набравши 18 очок у семи домашніх матчах, вишгородський клуб є ще й найбільш ефективним у всій Другій лізі поточного сезону за виступами на своєму полі.

Лауреат 13-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
(«Діназ» Вишгород)
Середній бал – 4,8

20.03.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429