Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Шевченко – найкращий тренер 28-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів 25-го туру Групи «А» та 28-го і 29-го турів Групи «Б» української Другої ліги

Група «Б» Другої ліги зберігає інтригу навколо третього місця. Тому відразу три сусідні команди – «Енергія», «Мир» та сімферопольська «Таврія», яка базується у Бериславі, ведуть серйозну боротьбу за стратегічно важливу позицію. З огляду на це, результат чергового матчу мав для кримчан особливу вагу. І вони зуміли виграти на виїзді у непростого суперника.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Таврії» Сергій Шевченко. Його підопічні обіграли «Дніпро» в гостях (2:1), завдяки чому продовжують іти в п’ятірці найкращих Групи «Б».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Матч із гучною вивіскою та багатою історією не міг бути не на передовицях. До того ж, для господарів це була заключна домашня гра сезону – отже, їхньою мотивацією було гідно зіграти перед найвідданішими фанами. «Таврія», у свою чергу, зуміла здобути той результат, який був їй потрібен у контексті турнірної боротьби.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Втрат, як таких, у «Таврії» не було. Однак справедливо буде відзначити, що всю весну команда грає із неповним резервом, маючи основний кадровий варіант та невелику горстку запасних, серед яких багато недосвідчених гравців, для яких цей сезон є дебютним серед професіоналів. Тим не менш, команда витискає максимум із наявного ростера, тож із честю виходить із непростої кадрової ситуації.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

«Таврія» вдало використовує свої можливості по персоналіях. Команда має лідерів у своїх лініях, навколо яких будується гра, однак при цьому вибудовує дуже широку групу футболістів, які отримують рівномірну ігрову практику. Тобто, «кістяк» чітко окреслений і награний – і це є одним із секретів гармонійної гри сімферопольців.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Тактична гнучкість характерна нинішній «Таврії». Гравці не стоять на місці, побудова дуже статична, а тому виконавці не скуті й можуть імпровізувати. Особливу роль у побудовах відіграє «хвилеріз» Біжко, який у роботі без м’яча багато допомагає редутам, а також «вільний художник» Гриппа – розігруючий, який постійно курсує між лініями, допомагаючи загострювальними передачами. Також цікавим є рішення дати волю переміщень Воронченку. Найрезультативнішого гравця кримчан не можна прив’язати до якогось одного амплуа – він постійно патрулює кордон атаки, переміщується повздовж усього фронту, завжди готовий взяти гру на себе.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це друга поспіль перемога «Таврії», а за результатами 2018 року вона разом із достроковим чемпіоном – СК «Дніпро-1» – є найефективнішою в Групі «Б» (19 очок у 8 турах березня-травня до цього часу). Ось чому, навіть попри чимало втрат восени, кримчани нині все ще претендують на трійку найкращих.

Лауреат 28-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 
Сергій Шевченко («Таврія»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

14.05.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429