Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Карпенко – найкращий тренер 1-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру української Другої ліги сезону 2022/23.

Новий сезон Друга ліга почала з найменшим числом учасників від 2014 року, більш як половина серед яких – новачки чемпіонату. Вже з першого ж туру дехто з дебютантів гучно заявив про свої амбіції, як «Нива» з Київської області, яка в місті-герої Бучі розгромила старожила дивізіону – географічного сусіда «Чайку» з Петропавлівської Борщагівки.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Ниви» (Бузова) Сергій Карпенко. Його підопічні завдали поразки «Чайці» (3:0 на своєму полі), з прекрасного результату стартувавши на новому для себе рівні.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Важко переоцінити важливість перемоги в обласному дербі, тим більше, якщо суперник – «Чайка» ‒ вже не новачок на друголіговому рівні, а для самої «Ниви» це був дебютний, історичний перший матч. Переконлива перемога 3:0 із відбитим пенальті в кінцівці підтверджує фаворитський статус досвідченого колективу з Бузової.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Загалом, «Нива» підійшла до матчу з «Чайкою» у бойовому складі, втрати більшою мірою стосувалися тих донедавна основних гравців, які покинули команду під час тривалого міжсезоння. Це суперник був вразливішим, враховуючи більше оновлення складу та меншу зіграність, адже «Чайка» цього року змінила тренерський штаб і значно обновила кадри.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Цікаве кадрове рішення прийняв тренерський штаб «Ниви». Незважаючи на підписання низки новачків з досвідом виступів у змаганнях ПФЛ, «Нива», в основному, довірилася старожилам команди. За винятком позиції воротаря (Литвиненко) та лівого нападника (Тименко), в іншому господарі поля покладалися на перевірених виконавців.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Нива» покладалася на схему 4-5-1 у практичній реалізації 4-1-4-1, де визначальну роль відігравав «хвилеріз» ‒ екс-півзахисник «Чайки» Турчанов. Команда вдало налаштувала швидкий перехід від оборони в атаку, старанно знаходячи передачами на різні дистанції Сомова та Тименка.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Граючи перший офіційний матч після тривалої перерви, «Нива» здобула розгромну перемогу. Радує форма команди після підвищення в класі, яке вона, здається, переживає максимально плавно. Враховуючи минулий незакінчений аматорський чемпіонат України, це четверта поспіль перемога «Ниви». З часу поразки від запорізького «Мотора» в Кубку ААФУ «Нива» не знає програшів на всеукраїнському рівні (майже цілий рік).

Лауреат 1-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Тренер туру – Сергій Карпенко («Нива» Бузова)

Середній бал – 4,6

05.09.2022
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429