Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Рябоконь – найкращий тренер 28-го туру Favbet Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Ліги сезону 2019/20.

Медальна інтрига продовжує виділяти в кожному турі матчі підвищеного значення. Саме такий відбувався в неділю в  Чернігові – «Десна» приймала «Динамо», вже знаючи, що «Зоря» зіграла внічию з «Шахтарем». Тільки перемога потрібна була господарям – і вони її здобули, проявивши вольові якості, тактичну виучку та характер.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер чернігівської «Десни» Олександр Рябоконь. Його підопічні завдали поразки «Динамо» (3:2), завдяки цій перемозі скоротивши до мінімуму відставання від трійки найкращих.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Десна» ще не перегравала київських динамівців на своєму полі, а після поразки від «Зорі» у чернігівців просто не було виходу – відставання від луганців виросло до чотирьох очок, від сьогоднішнього суперника – до шести. А от перемога, зважаючи на нічийний результат у суботньому матчі «Зоря» – «Шахтар», дозволяла «сіверянам» знову повернутися в боротьбу за п’єдестал.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Десна» була ослаблена дискваліфікацією центрального захисника Імерекова та травмою нападника Гуцуляка – але відзначаємо, що кадрова ситуація «Динамо» також була не ідеальною. Більше того, втрати напряму вплинули на підсумковий результат (маємо на увазі відсутність Миколенка та Попова, які долучилися в лазареті до Бурди). Отже, захист киян постав у далекому від ідеального, експериментальному форматі, що призвело до ослаблення оборонних можливостей.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Чотири зміни в стартовому складі провів Олександр Рябоконь після домашньої поразки від «Зорі» в попередньому турі. «Штрафника» Імерекова в центрі захисту замінив естонський збірник Тамм. Вибув лівий захисник Мостовий – на його фланг було переведено Коноплю, натомість, Фаворов повернувся на місце фулбека, а в центрі поля з’явився Домбровський. Кузик замінив на місці правого вінгера Калитвинцева, а центрфорвард Будковський – атакувального півзахисника Арвеладзе (у відтяжці відіграв Філіпов).

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Схема 4-2-3-1 – базова для Рябоконя – від гри до гри має свої нюанси. Цього разу, скажімо, без м’яча середня лінія «сіверян» компактно розміщувалася назустріч суперникам. В’язкість, якої чернігівці досягли в центрі поля, компенсувала звичні козирі динамівців і до певної міри збивала темп їхнього переходу від оборони в атаку. Вдавшись до замін уже в останні 15 хвилин основної 90-хвилинки, «Десна» зберегла свіжість і не без допомоги гравців із лави запасних вирвала перемогу в драматичному протистоянні.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Десна» зуміла реабілітуватися за поразку від луганців, а також досягла вже четвертого вольового результату в поточному чемпіонаті. В активі чернігівців – по дві перемоги та нічиї в матчах, коли вони пропускали першими, але в підсумку зводили гру до прийнятного для себе результату. Вміння переламати хід зустрічі свідчить про характер і клас колективу, а також підкреслює вміння тренерського штабу вносити своєчасні зміни та керованість команди.

Лауреат 28-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:

Олександр Рябоконь («Десна» Чернігів)

Середній бал – 4,6

29.06.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429