Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Чижевський – найкращий тренер 12-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2020/21.

«Агробізнес» минулого сезону до заключних турів боровся за медалі. Проте нинішній чемпіонат став справжнім випробуванням на міцність для команди, відразу кількох основних гравців якої запросили в клуби Favbet Ліги. Переживши зміни в тактичній схемі, болісний процес награвання оновлених ігрових зв’язок і пошуку своєї гри, волочиський клуб знову наближається до групи лідерів.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер волочиського «Агробізнесу» Олександр Чижевський. Його підопічні здобули вольову перемогу над «Кременем» (5:1), вперше за місяць повернувшись у п’ятірку найкращих.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Номінально матч двох середняків був далеким від загальної уваги, але при цьому був важливим для турнірної інтриги. По-перше, враховуємо турнірну ситуацію – «Агробізнес», який за останній місяць набрав крейсерський хід, отримував реальний шанс повернутися в першу п’ятірку. По-друге, «Кремінь» став незручним суперником для волочисців – не забути осінню поразку на виїзді 0:4, та й загалом до цього «Агробізнес» ніяк не міг обіграти кременчужан.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 3

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У лазареті «Агробізнесу» перебували захисник Палюх і півзахисник Немтінов – уже в дебюті матчу зазнав травми основний воротар Мозіль (його вдало замінив Воробей). Але буде справедливо врахувати, що у «Кременя» не змогла зіграти ціла група основних гравців: захисники Головко, Курелех, Чеботаєв і Брюхов, півзахисники Зубков і Білоус. Це позначилося як на загальній боєздатності гостей, так і на можливостях внести зміни під час гри.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб під керівництвом Чижевського проявив дбайливість і творчість у роботі зі своїми кадрами. Багатьом гравцям знайшли нове застосування, розкрили в них нові грані таланту. Конкретизуємо. Приміром, вінгер І.Когут цього сезону врятував для команди позицію лівого захисника, значно ослаблену відходом в УПЛ колишніх основних гравців. Для юного опорника Дідика знайшли місце правого центрального захисника. Черненко, добре відомий як фланговий півзахисник, повернувся в центр, де в юності також подавав великі надії – натомість, лівіше грав Груша. Вище на фланзі спробували новачка Ярмоленка.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Порівняно з переможним матчем проти «Чорноморця» (перемога 1:0 на полі лідера) тренерський штаб волочисців провів три зміни. По-перше, повернулися в гру після дискваліфікації основні центрбек і опорник – Юхимович і Думанюк, які замінили Слотюка та Косовського-молодшого відповідно. По-друге, шукаючи нові варіанти в атаці Груша вийшов замість Семенюка ліворуч у півзахисті, а Семенець повернувся в атаку, де раніше пробувався Петров. Усі заміни безпосередньо (і якісно) позначилися на боєздатності команди.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це третя поспіль перемога «Агробізнесу» із загальним рахунком 9:1. Попри те, що не всі матчі команда провела в рідному Волочиську (цього разу через санітарно-епідеміологічну ситуацію приймала «Кремінь» у Винниках Львівської області), вона виграла всі п’ять домашніх поєдинків у поточному чемпіонаті. Це похвальна сталість, яка свідчить про злагодженість та хорошу керованість команди.

Лауреат 12-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Олександр Чижевський («Агробізнес» Волочиськ)

Середній бал – 4,6

10.11.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429