Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олег Таран – найкращий тренер 18-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19

У першому ж весняному матчі «Металург» мав зіграти з одним із найголовніших конкурентів у домашньому матчі, тож місія запоріжців була особливо відповідальною. Попри розгромну поразку в першому колі, цього разу вдалося перебудувати свою гру, вдало використати кадровий потенціал і досягти важливої перемоги – 2:0.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Металурга» Олег Таран. Його підопічні змогли взяти реванш у «Кристалу» і максимально наблизитися до трійки лідерів за очками.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Зважаючи на складний матч найближчого переслідувача (і «Мир» в підсумку програв дома лідеру, «Кременю» – 0:1), зустріч проти другої команди першості була особливо важливою для «Металурга». Запорізька перемога дозволила команді господарів вирішити відразу два завдання: наростити відрив від горностаївців до 5 очок та скоротити відставання від херсонців до всього лише 2 очок.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Через перебір карток (8 попереджень) гру пропускав провідний півзахисник Крапивний, що могло суттєво ослабити центр поля. Утім, вихід Разуваєва допоміг збалансувати гру запоріжців, хоча команда зіграла без яскраво вираженого опорника. Та й виявилося, що «Кристал» після втрати взимку кількох гравців ще потребує час на притирку складу.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відзначимо впевнену гру універсала Сарапія в центрі захисту – номінальний півзахисник, але не за роками холоднокровно діє на різних позиціях. Попри відсутність Крапивного, пара Разуваєв-Воронченко виконала поставлені завдання у центрі поля. Та й в цілому, новачки старанно відіграли свої дебюти (їх було троє – і всі вийшли в старті).

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Цього сезону «Металург» задіяв відразу кілька тактичних схем, що свідчить про налагодженість тренувального процесу та вміння гравців зіграти при різних побудовах. Цього разу господарі задіяли схему 4-4-2 із двома високо розташованими центральними півзахисниками атакувального плану та двома яскраво вираженими фланговими гравцями по краях. Тим не менш, конструкція витримала натиск гостей, а перестановки по ходу матчу допомогли утримати темп та свіжість. 

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це четверта поспіль перемога запоріжців, вони не втрачають очок дома з жовтня місяця. Попри зміни у складі – вимушені та невимушені, «Металург» демонструє стабільний результат, що дозволяє суттєво скоротити відставання від групи лідерів.

Лауреат 18-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Олег Таран («Металург»)

Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

08.04.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429