Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олег Федорчук – найкращий тренер 5-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

Новокаховська «Енергія» належить до числа старожилів Другої ліги, але в протистоянні з зорянськими «Балканами» навряд чи більшість експертів віддавала б їй перевагу. Потужна команда з Одещини, яка після Першої ліги зберегла свій бойовий склад, їхала на Херсонщину зі сподіванням на очки.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер новокаховської «Енергії» Олег Федорчук. Його підопічні розгромили на своєму полі зорянські «Балкани» (4:0), вийшовши на чисте третє місце в Групі «Б».

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

За час суперництва із зорянцями «Енергія» виграла вдруге з трьох матчів, але – вперше вдома і вперше з розгромним рахунком. Для, в цілому, досить молодої новокаховської команди, в складі якої тільки один гравець досягнув 30-річного віку, дуже вагомим досягненням є здобути таку ефектну перемогу над статусним суперником.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

До матчу з «Балканами» господарі підійшли без двох гравців – у командному лазареті опинилися захисник Мохначук і нападник Комісар. Втрати гостей можна назвати, щонайменше, співставними – з різних причин у матчі не змогли зіграти півзахисники Пєнов, Гаврилюк і Лукас, а перед фактичним початком матчу через травму довелося замінювати Мочевінського на Тропанця.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з виграним матчем у «Яруду» в позаминулому турі «Енергія» провела дві рокіровки в стартовому складі – за принципом ротації Дворник повернув собі місце в воротах (у Маріуполі грав Логовський), а Мохначука праворуч у захисті змінив Данковський. Відзначаємо, що номінального півзахисника Долю тренерський штаб ефективно використовує на позиції лівого форварда – саме те, що він грав вище, багато в чому вирішило долю матчу з «Балканами».

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Енергія» – одна з тих команд змагань ПФЛ, яка серед перших і найбільш системно почала використовувати тактичну схему з трьома центральними захисниками. У доробку новокаховської команди – відразу кілька награних тактичних схем, цього разу використали 5-3-2, причому форварди Доля та Студенко в стадії атаки могли розраховувати на постійну підтримку Розсохатого та Богданова. Навіть після вилучення Біжка завдяки замінам і чіткому виконанню тренерської установки «Енергія» втримала стрункість своїх побудов.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після поразки в дербі від «Таврії» новокаховська команда виграла вже два матчі – і якщо перемога над «Ярудом» (3:1) не вважалася статусною, адже суперник – дебютант Другої ліги, то «Балкани» – опонент, переконливий виграш у якого є показовим. «Енергія» з 9 голами йде другою слідом за «Металом» за результативністю, і лише один м’яч із цих дев’яти забито з пенальті.

Лауреат 5-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Олег Федорчук («Енергія» Нова Каховка)

Середній бал – 4,6

04.10.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429