Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Мирон Маркевич – найкращий тренер 4-го туру другого етапу Першої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Першої ліги сезону 2023/24.

«Карпати» – це справжній гранд змагань ПФЛ, який вирізняється матеріально-технічною базою, кадровим підбором гравців і тренерів, можливостями в комплектації. Сила львівського клубу цілком очевидна, тож спостерігачі очікують матчу проти «Карпат» як іспиту.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер львівських «Карпат» Мирон Маркевич. Його підопічні обіграли київський «Лівий берег» (1:0 у виїзному матчі), кваліфікувавшись у боротьбу за УПЛ – не нижче четвертого місця в підсумку.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Карпати» та «Лівий берег» – давно знайомі суперники, які конкурували ще в Другій лізі, а зараз напередодні туру мали 9 очок різниці між першим і третім місцем. Зважаючи на недавні осічки буквально всіх конкурентів, львів’яни прагнули зараз побільше вигравати, щоб раніше забезпечити собі певний спокій стосовно ендшпілю чемпіонату.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Не можна сказати, що в команд були великі кадрові проблеми. «Лівий берег» серед кількох гравців не зміг задіяти захисника Андрієшина – проте він уже давно перебуває в лазареті. «Карпати» змушені обійтися без вінгера-новачка Хаси, проте, безперечно, висококласний гравець ще не встиг стати незамінним у складі своєї нової команди.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

«Карпати» задіяли цього сезону відразу 38 гравців, але впродовж сезону викристалізували основний склад. Порівняно з попереднім матчем (3:1 над ФСК «Маріуполь») львів’яни провели лише одну заміну в старті – замість юного вінгера-дебютанта Фетька, який ще й отримав у тій грі травму, з’явився на лівому фланзі Костенко, який якраз відбув дискваліфікацію. До слова, Ян (як і основний нападник Ігор) пропускав останній тур і підійшов точно до важливого протистояння.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Карпати» давно награли основні тактичні формації – 4-2-3-1 із рідкісними варіаціями в 4-1-4-1 або 4-4-1-1. Проти «Лівого берега» гості зіграли в дещо не притаманний собі футбол, створили менше гострих моментів з ударами, проте при цьому контролювали перебіг подій і видали зразковий колективізм.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після поразки 2:3 від «Епіцентру» ще в листопаді «Карпати» виграли вже сім (!) матчів поспіль – це найбільша з поточних переможних серій, ще одна – і буде рекорд сезону. Особисто Мирон Маркевич на чолі лідера Першої ліги набрав 86,36% очок від загального числа можливих. Це вражаючий результат, найкращий у дивізіоні в поточній першості. Після звітного туру, ще до другого кола другого етапу, можемо констатувати, що «Карпати» достроково гарантували собі місце не нижче четвертого – як мінімум, плей-офф, і обов’язково поборються за підвищення в класі.

Лауреат 4-го туру 2-го етапу в номінації «Тренер туру Першої ліги»:
Мирон Маркевич («Карпати» Львів)
Середній бал – 4,8

14.04.2024
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429