Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Ігор Жабченко – найкращий тренер 13-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2021/22.

Другий тур поспіль вражає й перекроює групу лідерів «Гірник-Спорт». Колектив, який досить несподівано опинився серед аутсайдерів, спершу експериментальним складом дав бій «Металісту» (0:0), а тепер завдав розгромної поразки четвертій команді першості.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ФК «Гірник-Спорт» Ігор Жабченко. Його підопічні розгромили київську «Оболонь» (3:0 на чужому полі), покинувши зону вильоту.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Взагалі, історично «Оболонь» ‒ складний опонент для «гірників». За 23 роки протистоянь – жодної нічиєї, відчутна перевага киян, є багаті кадрові перетини. До того ж, у поточному сезоні «Оболонь» значно успішніша, підходила до протистояння з 6-матчевою безпрограшною серією. Проте «Гірник-Спорт» у випадку перемоги вибирався з зони вильоту, так що здобув другу цього року перемогу над цим суперником у столиці (четверту поспіль на «Оболонь-Арені» за останніх три роки).

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Серед тих, кого не могла задіяти «Оболонь», захисник Безуглий і півзахисник Суханов. Серед п’яти гравців, які були поза заявкою «Гірника-Спорт», особливо відчутною була втрата флангового універсала Сьомки. До того ж, основний воротар Кліщук грав на фоні недавно перенесеного пошкодження.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Проблему свіжості гравців на час восьмиденного турне Івано-Франківськ – Горішні Плавні – Київ (1237 км тільки прямої дороги) тренерський штаб «Гірника-Спорт» вирішив за рахунок масштабної ротації. На матч із «Металістом», порівняно з грою в Івано-Франківську, було дев’ять змін у стартовому складі, після харків’ян на «Оболонь» ‒ сім. Причому, це особливо цікаво, саме на киян «приберегли» обойму провідних гравців.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Гірник-Спорт» дуже здорово зіграв при швидкому переході від оборони в атаку та, завдяки таким високим і стрибучим гравцям, як Кравчук, забезпечив собі перевагу в верховій боротьбі та при стандартах. Використовуючи тактичну схему 4-5-1 із особливою роллю Мильченка, який багато відпрацьовував під креативними Паламарем і Ямполем, гості досягли успіху в середній лінії та тільки додавали під час матчу за рахунок правильного розподілу ресурсів.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Переграти «Оболонь», яка в останніх турах демонструвала стабільно успішні результати, це вже досягнення. А тим більше, якщо врахувати поточне положення гостей – «Гірник-Спорт» останніх дев’ять турів перебував у зоні вильоту. Тому черговий успіх цього клубу на «Оболонь-Арені» має стати предметом особливого аналізу, тому що Жабченку вдалося знайти протидію досить різним і досить сильним складам «Оболоні» за останні роки.

Лауреат 13-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Ігор Жабченко («Гірник-Спорт»)
Середній бал – 4,6

13.10.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429