Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Богдан Блавацький – найкращий тренер 11-го туру Першої ліги

Богдан Блавацький, fcuzhhorod.com

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2021/22.

Цього сезону в Першій лізі очікується велика боротьба за виживання – чотири команди вилітають напряму, ще одна буде відстоювати своє місце в турнірі в стикових матчах. Тим важче завдання половини новачків чемпіонату, які опинилися в небезпечній зоні. Особливо – ужгородського клубу, який після третини дистанції не знав перемог на новому для себе рівні.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – виконувач обов’язків головного тренера ФК «Ужгород» Богдан Блавацький. Його підопічні обіграли кременчуцький «Кремінь» (2:0 на власному полі), здобувши першу перемогу після підвищення в класі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Важливість першої перемоги для новачків Першої ліги важко переоцінити – по-перше, як тяжкості, яку можна скинути тепер з плечей, по-друге, команда, яка опинилася на дні турнірної таблиці, може суттєво поліпшити своє положення тільки через перемоги – тільки вони дають швидкий ефект і підйом. Суперник – «Кремінь», який за спортивним принципом не відстояв право виступати в Першій лізі минулого сезону, проте залишився в лізі через форс-мажор.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

З різних причин ФК «Ужгород» не міг задіяти в матчі кількох гравців – це захисники Беца, Шкіндер і Кобеляш, нападник Машталір. Але й у гостей підбір гравців був неповним – «Кремінь» грав без двох Сидоренків, Алізаде та Кошмана, на повернення якого в рідне місто покладаються великі сподівання.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (0:0 на виїзді з «Гірником-Спорт») тренерський штаб ужгородців зважився на 2/3 оновити групу атаки. Машталіра замінив Хомченко, а Пиняшка – дебютант Єфіменко. Важко сказати щодо тривалої дистанції, проте наразі зміни в атаці, переважно, виправдали себе – це перший домашній матч у чемпіонаті, коли ФК «Ужгород» забив більше одного м’яча за гру.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

При номінальній схемі 4-1-4-1 з переходом 4-3-3 в фазі атаки ФК «Ужгород» зумів переломити хід зустрічі, в другому таймі досягнувши бажаної блискавичності комбінацій. Команда в атаці діяла блискавично, в 1-2 паси, що й надало їй вирішальну перевагу на чужій половині поля.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

В останніх двох матчах ФК «Ужгород» набрав чотири очки зі своїх п’яти в доробку. До того ж, що важливо, зважаючи на перманентні проблеми в захисті, другий раз поспіль новачок дивізіону зіграв без пропуску м’ячів. Здобувши першу в сезоні перемогу, ужгородці закрили останній «нуль» ‒ більше в поточному чемпіонаті команд, які б не вигравали, не лишилося.

Лауреат 11-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Богдан Блавацький (ФК «Ужгород)
Середній бал – 4,6

04.10.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429