Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Андрій Демченко – найкращий тренер 1-го туру Першої ліги

Андрій Демченко, metalist1925.com

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки стартового туру української Першої ліги сезону 2019/20.

Новий чемпіонат у стартовому турі запропонував відразу кілька матчів підвищеної уваги, а серед них – і протистояння в Харкові. Обидві команди – і «Металіст 1925», і «Інгулець» – називаються в числі головних фаворитів сезону. Їхні матчі завжди вирізняються принциповістю. Перемога в стартовому турі над таким суперником – чи не найбільш бажаний початок сезону для будь-якої команди. Цю зустріч виграли харків’яни, суворо зігравши по результату та тактично перекривши сильні сторони суперників.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер харківського «Металіста 1925» Андрій Демченко. Його підопічні обіграли «Інгулець» із рахунком 1:0, відзначивши дебют нового наставника перемогою над потенційними конкурентами в медальній боротьбі.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Металіст 1925» суперничає з клубними командами петровського клубу ще з аматорських часів, протистояння набуло характеру принципового. При цьому безпосередньо в «Інгульця» харків’яни до цього не вигравали, хоча й фінішували вище в турнірній таблиці минулого сезону.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Перед матчем у харків’ян була одна, але суттєва втрата – не зміг зіграти через пошкодження колінного суглобу захисник-новачок Осман, молодий гравець із досвідом виступів в УПЛ та вікових збірних. Також треба відзначити, що деякі гравці пережили травми по ходу минулого сезону та підготовки до нового, тому ще набирають бойову форму й змушені були починати з лави запасних.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

У стартовому складі тренерський штаб харків’ян випустив трьох новачків, а також ризикнув довіритися кільком молодим гравцям (як Цвіренко у захисті, Дехтяренко в півзахисті та дебютант Проданов на позиції лівого вінгера). Не зіграли з перших хвилин кілька футболістів, які минулого сезону були лідерами. Кадровий вибір був ризикованим, але він спрацював.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Інгулець» починав дуже потужно, провів низку добре розіграних атак і почувався на виїзді, немов удома. Але якраз цю обставину в підсумку використали харків’яни, відразу кілька разів ловлячи суперників на контратаках, розрізаючи захист петрівців середніми та довгими передачами. Вирішальний гол та найнебезпечніші атаки «Металіста 1925» стали наслідком якраз того, що господарі добре використовували розкриття суперника та вільні зони, які виникали по ходу гри. А зусилля гостей руйнувала чітка оборона, де до дуету захисників при тактиці 4-1-4-1 долучався вдалий дебютант Кольцов.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Сезон тільки починається, але відзначимо такий момент: на своєму полі «Металіст 1925» не програє від березня місяця вже чотири матчі (2 перемоги та 2 нічиї). «Інгулець» же програв вперше після фіналу Кубка України в офіційних матчах.

Лауреат 1-го ігрового дня в номінації Тренер туру:

Андрій Демченко («Металіст 1925»)

Середній бал – 4,6

29.07.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429