Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Книш – найкращий тренер 32-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліг

Наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Нафтовика-Укрнафти» Володимир Книш. Його підопічні суттєво втрутилися у медальну гонку, здолавши непереможний у восьми останніх матчах «Верес» (2:0).

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Після матчу на Рівненщині у першому колі охтирська команда жадала реваншу – і здобула його, причому, у найбільш непідходящий для «Вересу» момент. Рівняни упродовж восьми турів не знали поразок, а турнірний результат їх неймовірно мотивував.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Тут перевага апріорі була на стороні охтирської команди. Так, пропускав тур через дискваліфікацію універсал Власюк, а досвідчений захисник Бояринцев лише ледве-ледве відновився після травми. Але загалом проблем зі складом у «Нафтовика-Укрнафти» не було, у той час, як у «Вереса» з різних причин були відсутні кілька основних гравців, включаючи основного правого захисника Зозулю.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Зважаючи на складний травневий графік, надзвичайно важливим завданням охтирського тренерського штабу було відновити сили своїх підопічних. Саме тому в останніх турах «Нафтовик-Укрнафта» проводила активну планову ротацію, провівши низку перебудов після минулого виїзного матчу в Чернівцях. Це дозволило вже на старті матчу здивувати рівнян двома голами, чого вистачило для перемоги.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Охтирська команда з легкістю змінює тактику, граючи й у 5-2-3-1, й у 4-4-2, а також вдало перебудовуючись по ходу матчу. На «Верес» була обрана спеціальна тактика з освіженими флангами, проведеною зміною в центрі поля та оновленим нападом. Завдяки цьому господарі виглядали свіжішими та швидшими за гостей.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Останнім часом охтирській команді важко було зберігати стабільність, однак при цьому вона демонструє хороші результати. Три тури без поразок, у минулій грі вдалося відіграти два м’ячі в другому таймі. У матчі з «Вересом» охтирська команда не просто здобула перемогу, а зробила великий вклад у здобуття однієї з найважливіших відповідей на питання медалістів. За два тури до завершення «Десна» випереджає рівнян уже на шість очок.

Лауреат 32-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Володимир Книш («Нафтовик-Укрнафта» Охтирка)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

22.05.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429