Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Пучков – найкращий тренер 14-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

Ще навесні «Гірник-Спорт» мав реноме команди «фестивального» футболу – багато забиває, немало пропускає. Нині ж ця команда відзначається особливо уважною, надійною обороною та відносно невеликою результативністю. Увійшовши останнім часом у смугу удач, команда із Горішніх Плавнів цього туру мінімально обіграла МФК «Миколаїв»

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Гірника-Спорт» Сергій Пучков. Його підопічні продовжили свою безпрограшну «суху» серію.

1. Номінальний результат команди – 4
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Звісно, ми розуміємо, що МФК «Миколаїв» опинився серед аутсайдерів і давно не може перемогти – однак при цьому мотивація на складного суперника у гостей була дуже висока, а сам «Гірник-Спорт» не надто переконливо виступає вдома. Тому виграш у звітному турі для підопічних Пучкова був дуже важливим, саме з таких трудових перемог у підсумку вимальовується глобальний результат.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Напередодні 14-го туру у суперників був статус-кво за дискваліфікаціями – господарі не могли розраховувати на лівого захисника Цапія, гості – на правого захисника Гаврилюка. Однак у «гірників» були проблеми у вигляді гравців, які ще набирають форму після пережитих травм (Поштаренко вперше після лазарету потрапив у запас, недавно повернулися Голядинець та Батюшин).

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб горішньоплавненців системно грає у два форварди, що є досить рідкісним для нинішнього футболу. Також колектив вдало використовує природну ротацію, маючи парний добір практично на кожну позицію. Треба відзначити універсалізм кількох виконавців та уміння досвідчених лідерів повести за собою товаришів.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Гірник-Спорт» ефективно використав заміни, тренерському штабу цього клубу властива відсутність страху навіть при замінах у центральному оборонному блоці. В особливо важливий період останньої третини гри були проведені грамотні заміни, спрямовані на підтримання темпу та нав’язування суперникам боротьби на їхній половині поля.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Реалізація у «гірників» бажає кращого, але в обороні, порівняно з першим півріччям 2017 року, помітний прогрес. Шість турів не програє команда Сергія Пучкова, не пропустивши за цей час жодного м’яча (причому, граючи вимушено з різними голкіперами). Це вже четверта мінімальна перемога поспіль – найскладніший футбольний рахунок не відбувався б від туру до туру, якби організація гри чи командний дух у горішньоплавненців не були на високому рівні.

Лауреат 14-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Сергій Пучков («Гірник-Спорт»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

02.10.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429