Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Едуард Хавров – найкращий тренер 11-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліги

«Полісся» ще до старту на професіональній арені заслужило славу перспективного колективу, однак плавно перейти з аматорів у Другу лігу не вдалося, не зуміли житомиряни задіяти й усіх гравців, які грали за них до цього. Тому по ходу сезону довелося затіяти перебудову, й статусні дозаявки та поява нового головного тренера допомогли стабілізуватися команді-новачку Групи «А».

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Полісся» Едуард Хавров. Його підопічні розгромили тернопільську «Ниву», здобувши першу домашню перемогу (3:0).

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

До цього тернопільська «Нива» не програвала з крупним рахунком і не пропускала стільки м’ячів – та й взагалі їхала на Житомирщину у якості власниці третього місця й із перспективами переслідування лідерів. Утім, новачки допомогли поліщукам збалансуватися й перебороти несміливість, невпевненість стартових турів.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У «Полісся» були суттєві втрати – вилучений і травмований провідний захисник Охріменко, все ще дискваліфікований основний центрхав Зайнчковський. Утім, останнім часом житомиряни дозаявили низку новачків, тож ці втрати були компенсовані, і тепер навіть після повернення доведеться боротися за місце в основі.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відзначаємо не лише рішення щодо формування складу, а й селекційну грамотність Хаврова. Він уже працював у Другій лізі і з того часу, це відчувається, зберіг базу даних щодо потенційного посилення, тому ті ж Колесников, Малей та Коровиков дуже вдало влилися в гру команди. Такий чудовий результат від дебютантів – велике досягнення для штабу.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Схема, яку можна описати як 4-2-3-1, була мобільною й рухливою. Заміни підтримали її темп. А новачки, яким довірився Хавров, виправдали свою появу. Можна сказати, та інтенсивність гри та високий пресинг, запропоновані тернополянам, стали для них сюрпризом.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після проваленого старту з п’ятьма поразками поспіль без забитих м’ячів «Полісся» стабілізувалося. Не за рахунок внутрішніх резервів, а, радше, завдяки дещо запізнілим дозаявкам, але команда змогла піднятися і завершила всі свої невдалі серії. Тепер можна від неї вимагати результатів на рівні інших середняків.

Лауреат 11-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Едуард Хавров («Полісся»)
Середній бал – 4,8

Прес-служба Об’єднання

11.09.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429