Ukrainian association of football coaches

Валерій Кривенцов – найкращий тренер 12-го туру VBET Ліги

Тренерський ракурс: Українська Прем’єр-Ліга разом із Всеукраїнським об’єднанням тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2021/22.

Давні знайомі зустрічалися в Харкові, і «Інгулець» в останніх двох очних зустрічах не давав виграти «Металісту 1925». При цьому підопічним Кривенцова вдалося продовжити свою переможну серію та піднятися на престижну шосту позицію.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер харківського «Металіста 1925» Валерій Кривенцов. Його підопічні розгромили петрівський «Інгулець» (4:0), здобувши четверту перемогу поспіль.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це був принциповий матч для команд, знайомих ще по Першій лізі. «Інгулець», опинившись над небезпечною зоною, потребував очок в 4-матчевій безвиграшній серії. «Металіст 1925», навпаки, підходив до гри в хорошій формі і в випадку четвертої поспіль перемоги в чемпіонаті виходив на досить безпечне місце – шосте, в верхній половині турнірної таблиці.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Через травми та інші обставини «Металіст 1925» не зміг розраховувати в цьому матчі на досвідчених захисників Ткачука та Жичикова, півзахисників Дмитренка, Русина та Кравченка, нападників Дерека та Пономаря. Це суттєві втрати для господарів. Стосовно гостей, у них були ослаблені захист і середня лінія (Опанасенко, Лупашко, Іл.Коваленко).

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з виграним у Маріуполі матчем тренерський штаб харків’ян провів дві заміни в стартовому складі. Ткачука в центрі захисту замінив універсал Ченбай, Голодюка в середній лінії – Савін (при цьому вінгер перейшов праворуч, ліворуч стартував Протасов, а в середину до Криськіва змістився Батюшин). Суттєве зауваження – вже кілька турів поспіль позицію правого захисника закриває хавбек Фабіньо, який цього сезону встиг закривати й атаку. Універсалізм не від хорошого життя – через травми основних гравців.

  1. Тренерська майстерність – 4

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Металіст 1925» не перший рік системно використовує тактичну схему 4-1-4-1. Зважаючи на різноманітність побудов «Інгульця», важливою була якість виконання – вона не підвела, так що зуміла здобути перемогу завдяки якісній грі в усіх ланках, чудовій грі між лініями та безпосередньо на фінальній третині поля. Відзначимо, що прогресує ціла група гравців, у тому числі – молодий Криськів, який цього разу причетний до трьох голів із чотирьох.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це четверта поспіль перемога харків’ян, у тому числі – друга поспіль на своєму полі. Що важливо, новачок найвищого дивізіону пропускав м’ячі лише в двох із п’яти останніх поєдинків – і не більше одного за гру.

Лауреат 12-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Валерій Кривенцов («Металіст 1925» Харків)
Середній бал – 4,6

25.10.2021
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine