Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Валерій Іващенко – найкращий тренер 4-го туру VBET Ліги УПЛ

Віце-чемпіон України напередодні посилився кількома бразильськими легіонерами, трішки раніше дозаявив Філіппова як заміну Довбику. В Ужгороді, де проводить домашні матчі СК «Дніпро-1», він був однозначним фаворитом протистояння з киянами. Проте в підсумку поступився новачкам УПЛ, після чого головний тренер «Дніпра-1» Кучер подав у відставку.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер київської «Оболоні» Валерій Іващенко. Його підопічні обіграли СК «Дніпро-1» (2:1 на чужому полі), здобувши першу перемогу після підвищення в класі.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Учасник єврокубків приймав команду, яка щойно вийшла з Першої ліги та ще не здобувала перемог після підвищення в класі. Хоча в «Оболоні» була перевага в історії протистоянь (чотири сезони тому в Першій лізі вона перемагала майбутнього переможця турніру – 3:1 на його полі, а в другому колі нічия 1:1 вдома), вона значно поступалася дніпровцям у загальнокомандному досвіді та класі виконавців.

1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Відзначимо, що проблеми були в обох команд. СК «Дніпро-1» не міг задіяти дискваліфікованих оборонця Сарапія та півзахисника Гуцуляка, травмувався Третьяков, Був відсутній Бланко – це провідні гравці середньої лінії та групи атаки. В той же час «Оболонь» не могла задіяти дискваліфікованого захисника Карася, травмованого півзахисника Косовського та лише повернула в загальну групу вінгера Грушу, який ще не може грати повний матч після лазарету.

1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

«Оболонь» на новий сезон вдало опрацювала нову тактичну схему, тому багато гравців освоїли або раніше не притаманні їм, або не основні для себе позиції. Цього разу для більшої активності та бігової роботи попереду вибрали півзахисника Суханова – він вдало відіграв у нападі й виконав своє завдання по відтягуванні суперників.

1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Раніше кияни віддавали перевагу більш традиційним тактичним схемам в рамках формації 4-5-1, але якраз під УПЛ напрацювали ведення гри з трьома центральними захисниками. Проти «Дніпра-1» кияни виставили гравців по схемі 1-5-3-2, причому на другий тайм вони приберегли декількох найшвидших гравців. Задумка була в тому, щоб виснажити суперника й значно додати за рахунок замін на таких швидкісних гравців, як Краснопір, Прокопенко та Мединський. Це спрацювало. Поступаючись після першого тайму, відразу після перерви «Оболонь» у рівних складах зуміла перевернути гру.

1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це дебютна перемога «Оболоні» після підвищення в класі. Проте відзначимо, що новачок дивізіону в новому сезоні грав на рівних навіть із найсильнішими суперниками, продовжив свою вдалу історичну серію взаємин із «Дніпром-1». Також тренерський штаб киян добре працює з замінами – відразу три результативних дії від гравців, яких вони випускали на поле під час матчу (два голи та один асист).