Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Сергій Шевченко – найкращий тренер 6-го туру Другої ліги

                                                                                                                                                                                                              Сергій Шевченко, niknews.mk.ua

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2021/22.

У Групі «Б» грає відразу кілька амбітних учасників із непоганою комплектацією складу. І кожен матч між ними – це «гра за шість очок». Тим більше, якщо грати на чужому полі й здобувати вольову перемогу.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер МФК «Миколаїв» Сергій Шевченко. Його підопічні завдали поразки дніпровській «Перемозі» (2:1 на чужому полі), обігравши безпосереднього конкурента в боротьбі за вищі місця.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Перемога» значно посилилася влітку й після невдалого старту виграла три поспіль матчі в чемпіонаті із загальним рахунком 8:1. До того ж, хоча безпосередньо МФК «Миколаїв» із цим суперником до цього не зустрічався, його резервний склад – «двієчка» ‒ в минулому сезоні двічі програв «Перемозі». Словом, це був суперник, по якому можна робити висновки.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди не внесли в заявку відразу по кілька гравців, але в цілому боєздатність і «Перемоги», і «Миколаєва» була на високому рівні, а стартові склади вийшли максимально наближеними до оптимальних.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Всього одну зміну в стартовому складі провели миколаївці, що логічно, зважаючи на перемогу 4:0 над ФК «Суми» в минулому турі. З заміною вгадали: півзахисник Фальковський, який замінив нападника Студенка, забив два м’ячі в ворота «Перемоги».

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Сергій Шевченко здавна має в своєму арсеналі тактику гри в три центральних захисники. У МФК «Миколаїв» він використовує схему 3-5-2 в варіанті 3-4-1-2. За цієї формації велике значення має взаємодія блоку центрбеків і опорної зони та швидкість переходу від оборони в атаку. Це ризикована схема, проте в випадку, коли команді вдається контргра та контроль м’яча, вона дає кількісну перевагу на межі фінальної третини поля, що зіграло свою роль у Дніпрі.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

МФК «Миколаїв» входить у когорту непереможних у новому сезоні команд ‒ +4=2‒0, до того ж, у Кубку України вдалося в серії післяматчевих пенальті перемогти потужний першоліговий «Кривбас». Важливо, що це були не лише матчі з новачками та аутсайдерами. Серед тих, кого вдалося перемогти, потенційні конкуренти за вищі місця – «Вікторія» та «Перемога» при бойовій нічиїй із «Таврією».

Лауреат 6-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Сергій Шевченко (МФК «Миколаїв»)
Середній бал – 4,8

29.08.2021
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine