Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Сергій Карпенко – найкращий тренер 9-го туру VBET UA Другої

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру VBET UA Другої ліги сезону 2022/23.

У всьому чемпіонаті України з футболу в нинішньому сезоні залишається тільки одна команда, яка не втрачала очок – це «Нива» із Бучанського району Київської області. Під час найбільш тривалого виїзду в поточному чемпіонаті бузівчани здобули чергову – вже восьму підряд – перемогу. Вони залишаються лідерами з 4-очковим відривом від найближчого конкурента, перед яким мають матч у запасі.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер бузівської «Ниви» Сергій Карпенко. Його підопічні завдали поразки ФК «Хуст» (1:0 на чужому полі), здобувши восьму поспіль перемогу.

  1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Наприкінці першого кола ще працює фактор новизни – в Другій лізі багато новачків, і ці суперники між собою ще ніколи не перетиналися. Навіть попри те, що наставник ФК «Хуст» і кілька гравців закарпатської команди – виходці з Київської області, фактор незнайомості залишався в справі. До того ж, гостям довелося подолати близько 750 км – це виїзд цілком собі середнього єврокубкового масштабу.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Господарі підійшли до матчу з лідером в максимально наближеному до оптимального складі, тоді як у складі «Ниви» не було кількох гравців, які раніше були завсідниками стартового складу. Наприклад, флангового захисника Ткаченка чи атакувального півзахисника Єременка – останній вибув через травму. Проте у бузівчан досить варіативний склад, так що на боєздатності лідера це не відбилося.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Третій матч поспіль «Нива» не змінює свій стартовий склад – у кадровому плані це досить стабільна команда. Відзначимо, що вже під час сезону Таран перемістився з місця центрбека на лівий фланг оборони, замінивши там Ткаченка. Порівняно з аматорським періодом, тренерський штаб зберіг основні риси та наступальну філософію «Ниви», проте вдало ввів у гру кількох новачків із дуже суттєвим професіональним стажем.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Нива» (Бузова) вдало використовує схему 4-1-4-1, яку під час атаки з легкістю трансформує в 4-4-1-1 чи 4-4-2, а в фазі гри без м’яча відзначається вмінням швидко перейти вперед завдяки ініціативним, вмілим на просторі фланговим півзахисникам і нападнику. Особливо сильна сторона цієї команди – захист, лише в одному матчі сезону вона пропускала м’ячі.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Вісім матчів – вісім перемог. Це непересічний результат, який нагадав впевнений старт найкращих команд Другої ліги останніх років – харківського «Металу», столичного «Лівого берега» та волочиського «Агробізнеса». Навіть СК «Дніпро-1» дебютував у цьому дивізіоні менш переконливо! При цьому був скепсис стосовно особливостей календаря, адже «Нива» шість із семи матчів провела на своєму полі. Як бачимо, дальній переїзд бузівчани витримали гідно.

Лауреат 9-го туру в номінації «Тренер туру в VBET UA Другої ліги»:
Тренер туру – Сергій Карпенко («Нива» Бузова)
Середній бал – 4,6

31.10.2022
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine