Ukrainian association of football coaches

Патрік ван Леувен – найкращий тренер 9-го туру VBET Ліги

Тренерський ракурс: Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2022/23.

У черговому турі було кілька цікавих протистоянь, але найбільш рівне в турнірному плані відбувалося на оновленому стадіоні «Авангард» у Рівному. Дві команди з групи лідерів зустрічалися при перевазі в одне очко господарів, і виграли гості.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер луганської «Зорі» Патрік ван Леувен. Його підопічні обіграли рівненський «Верес» (1:0 в виїзному матчі), розділяючи 3-4 місця з олександрійцями.

  1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Верес» добре почав сезон, але поступово почав відставати від фаворитів. До того ж, луганців рівняни не перемагали від 1996 року, та й у новітній історії «Зоря» виграла п’ятий поспіль матч у цього суперника при різних тренерах. Втім, історична складова мала тільки довідкове значення – зустрічалися суттєво оновлені колективи, і «Верес» мав велику мотивацію (ще не вигравав на своєму полі, міг вийти на чисте третє місце).

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Рівняни підійшли до матчу в оптимальному складі, а от гостям не могли допомогти кілька важливих гравців. Зокрема, лівий захисник Вантух і вінгер Крістіан. Втім, замінити їх було ким, та й відсутні вони були не перший матч.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

«Зоря» повторила свій стартовий склад, який у минулому турі завдав розгромної поразки «Чорноморцю» (4:0 в Ковалівці). Відзначаємо, що правий захисник Бутко знайшов себе в команді ван Леувена на місці лівого оборонця, в атаці зіграв номінальний центрхав Нагнойний. Правий захисник Кирюханцев діяв на місці правого крайнього нападника. А форвард Русин починав лівим нападником, після заміни Нагнойного на Антюха перейшовши на 23 хвилини в центр.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Новий головний тренер «Зорі» системно використовує нідерландську схему 4-3-3, причому, команда швидко знайшла себе в цій формації, гравці з легкістю змінюють позиції та фланги, імпровізують, міняються зонами. Великою перевагою такої тактики стають особливо гострі, агресивні крайні гравці – зв’язки з фулбека та вінгера. Саме ці напрацювання призвели до переможного голу.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це друга поспіль перемога «Зорі» після розгромної поразки від лідера – «Дніпра-1». При тому, що показники луганців за пропущеними м’ячами дуже далекі від ідеалу, другий тур поспіль команда не пропускає, що є досить хорошим знаком і може ознаменувати якісно нову гру «Зорі» в захисті.

Лауреат 9-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Патрік ван Леувен («Зоря» Луганськ)
Середній бал – 4,6

25.10.2022
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine