Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Дмитро Чирикал – найкращий тренер 20-го туру Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів стартового весняного туру Другої ліги сезону 2023/24.

Весна в Другій лізі розпочалася із заочної боротьби за першу трійку. ПФК «Звягель» взяв прогнозовані три очки в матчі з аутсайдером – «Кременем-2», ЮКСА оступилася в Одесі (1:1 з «Реал Фармою»), а от «Дружба» сповна скористалася осічкою безпосереднього конкурента.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер мирівської «Дружби» Дмитро Чирикал. Його підопічні обіграли київський «Локомотив» (3:1 в умовно домашньому матчі), зберігаючи третє місце та навіть скорочуючи відставання від ЮКСА.

 1. Номінальний результат команди – 4
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Вважається, що коли суперник – дебютант дивізіону, який розташувався в нижній половині таблиці, то це легкий матч. У «Дружби» ж досвід матчів із «залізничниками» непростий – в першому колі в Щасливому тільки на вольових зусиллях вдалося вирвати перемогу 3:2. Отже, права на осічку не було й до посиленого суперника варто було ставитися з повагою.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У «Дружби» з різних причин матч пропустили воротар Бабійчук, півзахисник Доронін і вінгер Мачуленко. Всі свого часу грали в основі, дехто міг називатися лідером команди. Проте відзначимо, що в «Локомотива» теж були гравці, які не могли взяти участь у матчі, а по-друге – команда гостей значно більше оновилася, тож могла відчувати труднощі з зіграністю та налагодженістю дій оновленого складу.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Три нюанси особливо цікаві в розрізі кадрової роботи «Дружби». По-перше, тренерський штаб не побоявся з перших хвилин поставити півзахисника Недолю, який через травму пропустив все перше півріччя. По-друге, в центрі захисту виставили новачка Палюха – це довіра власній роботі на зборах. По-третє, прогресує молодий вінгер Янюк, і цього разу він отримав шанс зіграти з перших хвилин.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Дружба» віддає перевагу тактичній схемі 4-5-1 у її практичній реалізації 4-1-4-1. Так само було й цього разу, проте хороший рівень опору «Локомотива» змусив мирівчан до певних перебудов. Вони ефективно збільшували кількісну насиченість центрального плацдарму, коли спершу Недоля опускався до Казакова, а потім – Сторчоус до Недолі. Серія замін допомогла господарям підтримувати темп. До слова, другий гол відбувся саме за участі «джокерів»: асист Колесника й влучний удар Бандуріна.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Перемога в першому весняному матчі – це підтвердження правильності змін у складі та тактиці. «Дружба» виграла другий матч поспіль у трьохматчевій безпрограшній серії. Приймаючи суперників не вдома, в Кагарлику, а в Гнідині – на арені «Лівий берег», «Дружба» добре адаптувалася до штучного газону, хоча це якраз суперник частіше грав у першому колі на синтетиці. Грамотно була спланована робота під час зимового антракту, де мирівчани працювали на цьому ж стадіоні.

Лауреат 20-го туру в номінації «Тренер туру Другої ліги»:
Дмитро Чирикал («Дружба» Мирівка)
Середній бал – 4,6

24.03.2024
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429