Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2023/24.
Календар підготував львівському «Руху» непросте випробування: на старті нового сезону – один за одним, учасники єврокубків. Але підопічні Пономарьова з честю справилися зі складними завданнями, здобувши дві поспіль вольові перемоги над «Зорею» та «Ворсклою».
Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер львівського «Руху» Віталій Пономарьов. Його підопічні обіграли полтавську «Ворсклу» (4:1 на власному полі), будучи співлідером УПЛ із максимальним результатом.
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Уже три роки «Ворскла» не може обіграти «Рух», а на своєму полі львів’яни весь час лишаються непереможними в протистоянні з цим суперником (перемога та три нічиї). Шість очок у матчах із луганцями та полтавцями справедливо виводять «Рух» у лідери Прем’єр-ліги. І це при тому, що мотивація гостей не залишає сумнівів – «Ворскла» мала намір реабілітуватися за ранній виліт із єврокубків.
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Обидві команди підійшли до цього матчу з втратами. У господарів через травму не міг зіграти півзахисник Мисик, у гостей – захисники Пердута та Феліпе. Втім, зважаючи на наявність безпосередньої заміни (в випадку «Ворскли» ‒ ще й новачків на ці позиції), можемо сказати, що суперники зіграли в боєздатних складах, хоча відсутність цих гравців і давалася взнаки.
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з матчем проти «Зорі», львівський штаб провів тільки одну зміну в стартовому складі. Місце травмованого Мисика ліворуч у нападі зайняв Рунич. Втім, маємо відзначити, що є й цікаві перестановки. Так, із поверненням Сича Роман із правого флангу захисту переведений на лівий. Теслюк починає матч праворуч, втім, уся трійка нападу львів’ян творчо застосовує ігрову аритмію та обмін зонами. Ну, а поруч із Едсоном, який виконує великі обсяги чорнових робіт, більшу свободу дій отримує Сапуга.
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Базова ігрова формація «Руху» ‒ 4-5-1, вона варіюється в 4-1-4-1/4-2-3-1 залежно від ролі та висоти розташування Сапуги. При цьому львів’яни не бояться вносити рішучі зміни, перелаштовуватися через лаву запасних і свіжих гравців. Пономарьов здійснив уже дві результативні заміни – стільки ж у криворіжця Вернидуба, а більше не провів ніхто з головних тренерів. Власне, дві саме вольові перемоги – коли команда пропускає першою, але виграє в підсумку – свідчать про характер і керованість рухівців.
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Новий сезон «Рух» почав відмінно – з двох перемог над статусними суперниками, проте насправді вдала ігрова серія клубу тягнеться ще з минулого сезону, від середини травня. Впродовж шести поспіль офіційних матчів львів’яни не знають поразок – чотири перемоги та дві нічиї (голи 11:3) за звітний період. І це при тому, що «Рух» залишається молодою командою – в обох матчах на старті сезону він був відчутно молодшим за суперників за середнім віком гравців.
Лауреат 2-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Віталій Пономарьов («Рух» Львів)
Середній бал – 4,8