Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.
Відразу два центральних матчі туру були в північно-західній групі Другої ліги. І якщо в Дунаївцях нічия закрутила інтригу, то «Поділля» створило підґрунтя для максимальної вигоди від очного матчу своїх суперників, вигравши в Бурштині та зрівнявшись з лідером.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер хмельницького «Поділля» Віталій Костишин. Його підопічні завдали поразки галицьким «Карпатам» (2:1 на виїзді), перегравши безпосередніх конкурентів.
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Супер-матч: для господарів не було іншого виходу, крім як грати тільки на перемогу, адже вони програли в Хмельницькому в першому колі (зараз очні зустрічі – перший фактор при рівності очок), а також суттєво відстали від першої трійки. А от гості в випадку перемоги могли навіть захопити перше місце.
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У гостей були свої моменти (наприклад, форвард Карпенко через пошкодження був замінений в попередньому матчі й цього разу починав гру в запасі), але є підстави вважати, що у суперників втрати були суттєвішими. «Карпати» (Галич) втратили через вилучення захисника Никитюка, через травми та хвороби – півзахисників Козака та Патанеллі, нападників Бея та Деду. Це суттєво скорочувало можливість зміни через заміни та варіативність складу.
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з матчем проти ФК «Чернігів» (перемога 1:0 вдома) хмельничани провели дві зміни в стартовому складі. Замість Павлюка вийшов Морговський, який повернувся в стартовий склад. А от Карпенка на вістрі атаки замінив Прильопа. Вихід Карпенка на заміну можна назвати вдалим рішенням – він значно пожвав гру й взяв безпосередню участь у двох голах.
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Хмельничани використовують базову схему 4-2-3-1, в якій вирізняється мобільна група атаки. Костенко та Савошко часто подвоюють зусилля в своїй зоні, Каверін видає рейди зі зміщеннями з флангів і загостреннями. Форварди при цій схемі або діють в силовій манері (більше Салбак), або стають гармонійною частиною комбінаційної гри. Варто відзначити, що тренерський штаб правильно розрахував із вибором атаки, адже в першому таймі Прильопа виконав багато бігової роботи, намагався працювати без м’яча, а після перерви Карпенко оперативно загострив розігріту гру й взяв участь у результативних атаках.
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Вже місяць після поразки в Ужгороді не програє «Поділля» – чотири перемоги та одна нічия, лише один пропущений м’яч за цей час. За виїзними матчами та матчами суто весняної частини сезону хмельничани йдуть слідом за ФК «Ужгород» і демонструють досить стабільні результати.
Лауреат 24-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Віталій Костишин («Поділля» Хмельницький)
Середній бал – 4,6