Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.
Підходить до завершення ігрова програма літньо-осінньої частини сезону. Кожен матч набуває особливої ваги, адже може вирішити, на якій позиції кожна команда піде на тривалі зимові канікули. За таких обставин протистояння другої й четвертої команд західної групи було особливо важливим.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер хмельницького «Поділля» Віталій Костишин. Його підопічні здолали на власному полі безпосереднього конкурента – «Карпати» (Галич) (2:0), вийшовши в лідери Групи «А».
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Це був перший матч в історії протистояння двох команд, але його значення для Групи «А» було величезним. Поки «Епіцентр» пропускав тур через перенесення матчу, кожен із учасників хмельницького протистояння в випадку перемоги очолював би таблицю. І для гостей це був останній шанс у 2020 році, адже наступний тур «Карпати» (Галич) пропустять через зняття з турніру ФК «Калуш». Також додавав мотивації господарям день народження президента клубу.
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Господарі підійшли до матчу без суттєвих кадрових втрат. Рішення залишити тих чи інших гравців на лаві запасних було продиктоване суто спортивними міркуваннями – хтось виглядав краще, хтось гірше, а когось приберегли для посилення по ходу гри. Відносно галицьких «Карпат», то вони змогли задіяти не всіх. Лідер центру півзахисту Вербний, швидкий вінгер Танчин, старожил команди – захисник Кримінський не могли допомогти гостям із різних причин. До особливих обставин матчу віднесемо не ігрове вилучення центрального півзахисника гостей О.Сича вже на 16-й хвилині, яке, безсумнівно, багато в чому зруйнувало план на гру «Карпат».
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Склад хмельничан лишається незмінним в останніх переможних матчах. Але, треба відзначити, він вимагав від тренерського штабу переосмислення функціоналу деяких футболістів. Скажімо, опорник Шпікула закривав позицію центрального оборонця, а інший універсал – Пріхна – діяв у центральній зоні півзахисту, а не праворуч у захисті, як раніше. За потреби цими ж гравцями можна було перелаштуватися і на більш захисну, і на більш атакувальну схему.
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Базова формація 4-5-1 набуває у «Поділля» живої, рухливої форми. Особливу роль у сучасній команді відіграє камеруно-французький центрхав Нгамба, який виконує роль box-to-box, поглинаючи великий простір при значних обсягах робіт. А наявність двох технічних і швидкісних вінгерів дозволяє в позиційній чи швидкій атаці перелаштовуватися нам трьох атакувальних гравців із збільшенням тиску на редут суперників.
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Третій матч поспіль виграло «Поділля», ця команда (разом із «Епіцентром» і «Металом» із східної групи) залишається в числі останніх, хто ще не програвав у чемпіонаті. Безпрограшна серія хмельничан у Другій лізі досягнула 10 матчів: 6 перемог, 4 нічиї, голи – 16:5. Після перерви в три тури подоляни повернулися на друге місце.
Лауреат 11-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Віталій Костишин («Поділля» Хмельницький)
Середній бал – 4,6