Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Бабич – найкращий тренер 32-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки заключного туру української Прем’єр-Ліги сезону 2018/2019.

На завершення чемпіонат УПЛ зберіг відразу кілька інтриг – окрім боротьби за виживання, це ще й була боротьба за четверте місце, яке дає пріоритет стартувати на раунд пізніше в Лізі Європи. Ця стратегічно важлива позиція розігрувалася в очному протистоянні, переможець якого на фініші посідав би позицію відразу за трійкою призерів.

Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер ФК «Маріуполь» Олександр Бабич. Його підопічні завдали поразки «Зорі» – 3:1, повторивши найвище досягнення в історії клубу (він раніше фінішував четвертим у найвищому дивізіоні в 2001 та 2006 роках).

  1. Номінальний результат команди – 5                                                                      

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Тільки в випадку перемоги ФК «Маріуполь» міг випередити луганців та посісти четверту позицію для кращого старту в єврокубках наступного сезону. Азовцям вдалося здобути третю поспіль перемогу над «Зорею», проявивши вольові якості та фінішувавши на найвищому місці в історії виступів клубу в найвищому дивізіоні (повторення клубного рекорду).

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

На чемпіонаті світу U-20 перебуває форвард маріупольців Сікан, давно поза грою колишній основний лівий фулбек Демірі, який не потрапив навіть у заявку на матч. У гостей втрати, вважаємо, навіть більші – дискваліфікація основного центрбека В.Вернидуба, травми його колеги за амплуа Білого та універсала атаки Громова.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

В минулому турі «Маріуполь» зазнав розгромної поразки від «Шахтаря», тож провів аж шість змін у стартовому складі. Дава та Горбунов поступилися місцями в захисті Чоботенку та Яворському, Ігнатенко та Пихальонок замінили Путрю й Федорчука в півзахисті, а Тищенко та Вакула на краях атаки були замінені на Чурка та Зубкова.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

ФК «Маріуполь» вирізняється тактичною гнучкістю – за останні сезони він освоїв кілька різних тактик, які передбачають зміщення акцентів на захист, на насиченість середньої лінії, на більш атакувальні побудови. Матч проти «Зорі» вимагав від господарів рішучих дій, тому вони виставили мобільну схему 4-3-3, в якій Фомін був висунутий на вістря атаки, а в трійці центрхавів йому найчастіше підігравав Мішньов. При цьому темп атакам задавали вінгери – і по перерві допомагати Зубкову став Вакула, який дуже успішно замінив Чурка. Пізніше, з виходом Борячука замість Мішньова, господарі отримали ще більше переваги на чужій половині та при швидких атаках (третій гол – як ілюстрація цього тезису).

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після поразки від «Шахтаря» турнірна ситуація змушувала маріупольців тільки перемагати. Благо, вдома вони виступають загалом добре (25 очок – третє місце після грандів, якщо рахувати всі домашні матчі чемпіонату загалом). На своєму полі в травні ФК «Маріуполь» набрав 7 очок із 9 можливих (2 перемоги та 1 нічия). А в матчах проти «Зорі» азовці набрали 9 очок із 12 можливих, після поразки в першому колі вигравши всі три наступних очних протистояння.

Лауреат 32-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Олександр Бабич (ФК «Маріуполь»)
Середній бал – 4,6

31.05.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429