Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-Ліги сезону 2018/2019.
На другому етапі Прем’єр-Ліги кожна із груп має свою мотивацію. І навіть у нижній шістці зберігається інтрига. Так, зустріч останньої та передостанньої команд чемпіонату розставляла акценти в боротьбі за збереження елітної прописки, яка на наших очах розгортається серед аутсайдерів.
У надважливому матчі, виїзді до безпосереднього конкурента, столичний «Арсенал» здобув результативну перемогу, вперше в поточному чемпіонаті забивши більше двох м’ячів за гру. Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер ФК «Арсенал-Київ» Ігор Леонов. Його підопічні здобули виїзну перемогу в Одесі.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Перед цим поєдинком суперників розділяли 4 очки. Тільки перемога дозволяла «Арсеналу» скоротити відставання до мінімального та поліпшити свої шанси в боротьбі за право покинути останнє місце. За надзвичайної мотивації та самовідданості гравців кияни вже до перерви забили три м’ячі, в підсумку завоювавши цю надважливу перемогу.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Тут більш проблемною була ситуація одеситів, яким довелося обійтися без дискваліфікованих Мусолітіна та Коваля, що суттєво ослабило варіативність у групі атаки. Відзначимо у гостей відсутність травмованих Калитвинцева та Семенюка, а також задіяність основного форварда Мезу в матчі національної збірної Габону, втім, як ми побачили по ходу гри, його фізичні кондиції від цього не постраждали.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
«Арсенал» задіяв у поточному сезоні вже 52 футболістів. Така кадрова мінливість має як об’єктивні, так і суб’єктивні причини, але точно вимагає від тренерського штабу особливо ретельної роботи. В цьому плані перестановки, які здійснив Леонов, спрацювали. Замість досвідченого Башлая він випустив молодого Сагуткіна, розраховуючи на його зріст при боротьбі при подачах стандартів. А замість Ковпака та Кадимяна в атаці вийшли Мудрик та Мазу, які також виправдали довіру.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Гості задіяли побудову, яку можна трактувати як 4-3-3 з кількома нюансами. Так, трійка півзахисників вдало перешиковувалася залежно від завдання поточного моменту – гри з м’ячем чи пресингу різної висоти розташування. А в трійці форвардів відзначаємо мобільність та націленість цих гравців, завдяки чому розтягувалася задня лінія господарів.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Загалом, «Арсенал» виступає нестабільно, але є позитивна динаміка. Якщо за 18 турів літньо-осінньої частини сезону набрано 8 очок, то всього за 5 турів зимово-весняної частини – 7 очок. Це досить потужний показник – якщо брати таблицю за аналогічний відрізок, «Арсенал» би посідав 4-7 місця в турнірній таблиці лютого-квітня на даний момент. До того ж, київські «каноніри» дивують сміливою, як для новачків ліги, виїзною грою. Всі свої чотири перемоги в поточному чемпіонаті вони здобули в гостях.
Лауреат 23-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Ігор Леонов («Арсенал-Київ»)
Середній бал – 4,6
Прес-служба Об’єднання