Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.
Останній повний тур 2020 року зберігав інтригу на різних полюсах турнірної таблиці – зокрема, й на межі зони вильоту, над якою зависло чимало середняків. З огляду на це, матчем підвищеної ваги для резервістів першолігової «Волині» був поєдинок проти «Буковини», адже він дозволяв переможцю рішуче відірватися від групи аутсайдерів і піднятися в серединку таблиці.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – старший тренер луцької «Волині-2» Альберт Шахов. Його підопічні здолали на власному полі безпосереднього конкурента – чернівецьку «Буковину» (1:0), піднявшись на восьме місце Групи «А». Наразі резервний склад лучан знаходиться на найвищому для всіх «двієчок» місці.
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
«Волинь-2» проводить свій перший сезон на дорослому рівні – тож для більшості суперників вона є загадкою, та й сама лише знайомиться з Другою лігою. Якоїсь додаткової принциповості матч не мав, нечисленні кадрові перетини не мали негативної конотації. Тож особливе значення матч мав саме для своїх учасників – тому що «Волинь-2» у випадку перемоги максимально наближалася до чернівчан і зрівнювалася б із оболонцями, які в цьому турі грали з одним із лідерів.
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Резервний склад «Волині» сповна відповідає своєму статусу – заграє винятково молодих гравців, на відміну від інших «двієчок», взагалі не задіює досвідчених футболістів із основної команди. Середній вік «Волині-2» варіюється в межах 18,3 – 18,8 років. Зважаючи на це, відзначаємо, що «Волинь-2» підійшла до гри в ослабленому складі. Через пошкодження не зміг взяти участь у грі фланговий захисник Максимчук, через зайнятість у першій команді – центральний захисник Войтіховський, який багато забивав за резерв. Також уже давно поза грою півзахисник Климчук. Що стосується гостей, то їхній півзахист ослабили травми Страшкевича та Столяра.
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Відзначаємо, по-перше, залучення молодого півзахисника Рябова – зважаючи на вилучення в першій команді, він міг допомогти ровесникам у Другій лізі. По-друге, цікаво було, як «Волинь-2» компенсує відсутність капітана – в підсумку направо висунули Мороза, Кузнєчиков із опорної зони перемістився в центр захисту. Особливо важливим було витримати темп, запропонований суперниками – і в цьому плані луцька команда відіграла рівний матч, уникнувши провальних і потенційно небезпечних ігрових відрізків.
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Тренерський штаб «Волині-2» – один із небагатьох у чемпіонаті України, який системно застосовує найпопулярнішу схему 90-х – 4-4-2. Прекрасно розуміючи гостроту нападу та флангів «Буковини», лучани зуміли зв’язати найнебезпечніших суперників, а по ходу гри скористалися перевагою в свіжості (суперник посеред тижня грав перенесений матч з «Епіцентром» – 2:2).
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Загалом, «Волинь-2» виступає нерівно – що недивно, для команди-новачка ліги із значно меншим ігровим досвідом і залежною комплектацією. Але є кілька факторів, які свідчать про поступовий прогрес луцької команди. Вона вперше зіграла «всуху» на своєму полі, до того ж, не проти ровесників, а проти досвідченого суперника. «Волинь-2» опинилася на найвищому місці серед усіх резервних складів. А ще Альберт Шахов, який працює в тандемі з Володимиром Марчуком, підготував низку гравців, які цього року активно задіюються в матчах першої команди.
Лауреат 12-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Альберт Шахов («Волинь-2» Луцьк)
Середній бал – 4,6