Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги.
Незважаючи на очевидну перевагу в класі, «Шахтар» не втримав переможний рахунок та втратив очки у матчі зі «Сталлю». Для кам’янської команди нічия 1:1 із чемпіоном – рівнозначно перемозі.
Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Сталі» Ніколай Костов. Його підопічні ніяк не можуть виграти, однак ця нічия – найцінніша та найважча серед їхніх осінніх результатів.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Вольова нічия у матчі з грандом – досягнення для будь-якої української команди, однак ситуація у «Сталі» всім відома, тож омолоджений та зібраний нашвидкуруч склад «стрибнув вище голови» у цьому поєдинку. Зрівнявши рахунок, кам’янчани зуміли згуртуватися й проявити високий рівень відповідальності, колективізму та взаємопідстраховки.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
«Сталі» не міг допомогти через дискваліфікацію Мисик. Однак «Шахтар» з різних причин грав далеко не оптимальним складом – до давно травмованих Кривцова та Малишева додалися Ракицький і Бернард. Напередодні надвідповідального лігочемпіонівського матчу отримали перепочинок П’ятов, Ісмаїлі, Дентиньо. Серед гравців, які отримали свій шанс через ротацію, ті ж Шевченко, Азеведо та Зубков мають обмаль ігрової практики (перший із них взагалі зіграв вперше в сезоні).
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Костов не має особливого кадрового маневру, але при цьому й зумів збалансувати скромні можливості свого складу, який за готовністю, досвідом та варіативністю є одним із найскромніших у лізі. Проблемну точку атакувального півзахисника за відсутності Мисика зайняв Задерака. Також Даніелян вдало замінив у захисті Грачова.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Відзначимо налаштованість оборони кам’янчан, а також зміни в ігровій поставі – під ті виклики, які поставив перед «Сталлю» цей матч. Так, замінивши через пошкодження Г.Малакяна, Костов довірився саме націленому на атаку Обрадовичу. По ходу поєдинку виходили креативні, швидкі Хоцянівський та Якимів. Хоча відразу кілька гравців оборонного плану були на картках, це не похитнуло командну дисципліну та не позначилося негативно на сміливості у відборі.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
«Сталь» не може виграти ще зі стартових матчів – ось уже 12 турів із липня, а недавно вилетіла з кубка від друголігівців. Однак ця затяжна криза зумовлена об’єктивними причинами, а тренерський штаб старається максимально реалізувати наявний потенціал і навіть дати щось нове молодим підопічним. Тому пошукаємо певний позитив, а він є. По-перше, із п’яти останніх матчів програно лише один. По-друге, в гостях «Сталь» не знає поразок в основний час уже місяць. По-третє, команда вже п’ять турів не пропускає більше одного м’яча за гру. Кажуть, нічия – це ескіз майбутніх успіхів. Якщо так, то у гравців кам’янської команди є майбутнє в футболі.
Лауреат 14-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Ніколай Костов («Сталь»)
Середній бал – 4,4
Прес-служба Об’єднання