Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Желько Любенович – найкращий тренер 26-го туру VBET Ліги УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2023/24.

Боротьба за виживання в поточному чемпіонаті така ж яскрава, як і в найкращих сезонах в історії. Причому, ФК «Минай» починав офіційні матчі 2024 року в відчутно гіршій позиції, на останньому місці з відставанням від конкурентів. Але низка сенсаційних успіхів повернули в гру закарпатців. Ось і в звітному турі вони піднесли велику сенсацію.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер ФК «Минай» Желько Любенович. Його підопічні обіграли одеський «Чорноморець» (2:0 у домашньому матчі), покинувши останнє місце та зробивши реальними шанси на вихід із зони вильоту.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

У першому колі «Чорноморець» виграв у закарпатців із крупним рахунком – 3:0, та й зараз мав перевагу в плані турнірного становища та загальнокомандного досвіду. Теж треба враховувати, що ФК «Минай» на своєму полі не міг виграти в одеситів чотири роки – ще з першолігових часів.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди мали кадрові втрати. Закарпатцям не міг допомогти травмований Прокопчук – оборонець, який награвався й стартував як основний в весняній частині сезону. Одесити не могли розраховувати на дискваліфікованого Васильєва – провідного опорника. Проте цих гравців було ким компенсувати, тож склади команд були наближеними до основних.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (1:1 із «Рухом» на своєму полі) тренерський штаб минайців провів лише одну заміну не по позиції – універсала Піддубного, який займав у попередньому матчі місце центрального захисника, замінив правий оборонець Дмитрук. Багато гравців у Любеновича виконують нові, творчі завдання. Той же Вакула закривав свою бровку сам (як Дмитрук – протилежну праву), виконуючи роль вінгера чи й вінгбека. А Ременяк грав в атаці, хоча більшість кар’єри провів у середній лінії.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

ФК «Минай» проявив себе тактично гнучким колективом. З приходом Любеновича команда освоїла тактичну схему з чистими трьома захисниками. У матчі проти одеситів господарі зіграли за схемою 3-4-1-2 з особливою роллю флангових гравців, які в фазі гри з м’ячем і без м’яча застосовували асиметрію на протилежних бровках, грали високо з підключеннями та створювали кількісну більшість на своїх краях.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

В останніх двох матчах із досить сильними суперниками ФК «Минай» набрав чотири очка, а загалом у 2024 році здобув 11 очок (це шостий результат у дивізіоні в цілому). Завдяки успішному весняному просуванню закарпатський клуб покинув останнє місце та повернув собі реалістичні шанси на вихід із зони вильоту.

Лауреат 26-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Желько Любенович (ФК «Минай»)
Середній бал – 4,6

30.04.2024
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429