Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Ярошенко – найкращий тренер 9-го туру Другої ліги

Юрій Ярошенко, fc-alliance.com.ua

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2019/20.

Останні роки привчили нас до розуміння, що новачки Другої ліги – це, здебільшого, цілком сформовані колективи, які вже готові боротися за найвищі місця та мають хороший підбір футболістів, серйозну базу, амбітні завдання. До таких новачків, судячи зі всього, належить і «Альянс», який в очній зустрічі переграв конкурента в боротьбі за медалі й підвищення в класі – «Гірник».

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер липоводолинського «Альянсу» Юрій Ярошенко. Його підопічні переграли одного з лідерів – «Гірник» – із рахунком 3:2, вийшовши на чисте друге місце в Групі «Б».

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Клуб-дебютант Другої ліги приймав команду, яка вирішує максимальні завдання, має досвідчений і зіграний склад, а також довела боєздатність минулим сезоном, коли до заключних турів претендувала на підвищення в класі. Такі очні протистояння зазвичай іменують «матчами за шість очок».

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Констатуємо рівність за цим показником, але відзначимо суттєвий нюанс. Господарі не уникли втрат – травмований Загинайлов, найдосвідченіший, напевно, атакувальний гравець «Альянсу». До того ж, є травмовані й серед молодих гравців – той же Єсип-молодший. Стосовно гостей, то вони підійшли до цього виїзду в бойовому складі – винятком є півзахисник Яровий, який вже місяць пропустив через пошкодження, та й сезон починав у іншій команді – тобто, був час підготуватися до його відсутності й награти інших виконавців.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після розгромного виграшу в «Реал-Фарми» в Одесі (5:0) тренерський штаб долинян зважився змінити переможний склад. Так, в воротах досвідченого Литвиненка змінив Важинський, а в центрі захисту замість Шевченка вийшов Медведєв. Утім, у захисті «Альянс» відіграв не бездоганно, тому ці зміни локального характеру до вирішальних і позитивних не віднесемо.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Тактику «Альянсу» можна трактувати як 4-1-4-1 або 4-2-3-1 (залежно від ігрової ролі досвідченого півзахисника Піднебенного, який зазвичай розміщується над чистим опорником Лучиком, але – під суперника – то діє розкутіше, вище, то підчищає в центрі поля, розпочинаючи атаки звідти). Що цікаво, «Гірник» подібним чином будує свою гру – в цьому була незручність для гостей.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після поразки від «ВПК-Агро» рівно місяць тому «Альнс» не втратив жодного очка та вибився в лідери в Другій лізі й пройшов далі в кубку. Сім перемог поспіль із загальним рахунком 25:4 здобув єдиний на сьогодні професіональний клуб Сумщини! Можливо, саме тому новачок дивізіону збирає найбільше глядачів у Групі «Б», хоча грає не в рідному районі, а в обласному центрі – на сумському «Ювілейному», який бачив і матчі вищого рівня.

Лауреат 9-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Юрій Ярошенко («Альянс»)

Середній бал – 4,6

15.09.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429