Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Ярошенко – найкращий тренер 14-го туру Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів стартового туру Другої ліги сезону 2023/24.

Вінницька «Нива» ‒ один із рейтингових лідерів сезону та старожилів Другої ліги. Тим не менш, втративши влітку кількох важливих гравців, команда опинилася серед середняків і гостро потребувала очок у матчі з іншою командою, яка має значний друголіговий стаж.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер вінницької «Ниви» Юрій Ярошенко. Його підопічні обіграли одеську «Реал Фарму» (2:0 у домашньому матчі), здобувши першу перемогу після двох тижнів і двох поразок від лідерів.

 1. Номінальний результат команди – 4
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Команди були в нижній половині таблиці – дев’яте та 12-те місця відповідно, чотири очка різниці. В випадку перемоги, зважаючи на календар конкурентів, обидві команди могли підійматися на кілька рядків таблиці вгору. При цьому одесити, незважаючи на також не найкращі результати, мають право називатися важкими суперниками для вінничан. У більшості – трьох із п’яти попередніх матчів ‒ «Нива» втрачала з «аптекарями» очки.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У вінничан поза грою присутні в заявці досвідчені гравці – воротар Попович і півзахисник Калітов, також уже після початку сезону покинув команду бразилець Гільєрме (він перейшов у першоліговий «Діназ»). Але втрати гостей вважаємо, як мінімум, не менш значними – це захисники Дмитрієв, Попов і Платунов, півзахисники Колесников, К.Пархоменко та Фабер. Додатково відзначимо, що гості зіграли 38 хвилин від початку з 57-річним граючим президентом М.Лиховидовим на місці атакувального півзахисника.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Вінницька «Нива» під час міжсезоння втратила кількох провідних гравців, включаючи опорника Кольцова, який зараз є основним гравцем лідера Першої ліги – «Інгульця». Тож найбільшим досягненням стало награвання оновленої середньої лінії та загалом стабілізація складу. Єдина заміна була вимушеною – травмованого Страшкевича замінив Петленко (він розмістився ліворуч у півзахисті, під нападником же розшташувалася трійка центрхавів).

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Нива» (Вінниця) використовує награну тактичну схему 4-5-1, а от її реалізація залежить від наявних кадрів. За відсутності атакувального півзахисника Страшкевича, над єдиним опорником Ничипоренком розмістився дует центральних півзахисників Євтіхов-Власенко. Це зіграло свою роль, зважаючи на проблеми з центральним плацдармом у гостей.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Ця перемога підняла вінничан із дев’ятого місця на сьоме при покращених шансах уже в наступних турах ще підтягнутися до п’ятірки лідерів. Тепер все в руках «Ниви», тому що із п’яти матчів до кінця 2023 року два – проти «двієчок», ще один – проти іншого середняка. Теоретично можна забезпечити собі хороший базис для подальшого підйому.

Лауреат 14-го туру в номінації «Тренер туру Другої ліги»:
Юрій Ярошенко («Нива» Вінниця)
Середній бал – 4,6

23.10.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429