Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Вірт – найкращий тренер 5-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2020/21.

«Верес» – новачок Першої ліги, тож основною метою ставить закріпитися на цьому рівні й якомога швидше вибитися в групу лідерів. Але при цьому має боротися на два фронти, адже наразі єдиним із клубів, що підвищилися в класі, пройшов у 1/8 фіналу Кубка України.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер рівненського «Вереса» Юрій Вірт. Його підопічні перемогли на своєму полі «Кремінь» (2:1), здобувши вольову перемогу над сусідами по турнірній таблиці.

  1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Кремінь» не належить до особливо принципових чи турнірно значущих суперників «Вереса», але при поточній турнірній ситуації цей матч був важливим для рівнян. Річ у тім, що напередодні п’ятого туру гості були на три очки попереду, тож перемога над ними дозволяла рівненській команді зробити рішучий крок у групу лідерів. Так і вийшло – наразі «Верес» розділяє 4-6 місця, будучи вище за конкурентів за додатковими показниками та маючи матч у запасі.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У заявку на матч рівнян не потрапило кілька гравців, у тому числі – досвідчені захисник Пінчук і півзахисник Панасенко, які давно поза складом через травми. Втім, втрати гостей, щонайменше, аналогічні: захисник Головко-молодший, півзахисники Бородай і Мурашов, всі троє – основні гравці своєї команди, які не могли допомогти «Кременю».

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

За неповних два тижні «Верес» мав провести три матчі чемпіонату та кубка, тож тренерський штаб системно підійшов до питання ротації. Порівнявши стартові склади рівнян на матчі проти «Чорноморця», «Миколаєва» та «Кременю», відзначимо, що кожного разу Вірт робив по три зміни. Вони стосувалися всіх позицій, окрім воротаря (Когут) та центрального захисника (Гончаренко), а також завдяки своєму універсалізму виходили з перших хвилин на кожну гру фланговики Солдат і Пасич.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Верес» награв і ефективно використовує тактичну схему 4-2-3-1, кожного разу додаючи їй окремі нюанси завдяки тому чи іншому тактичному рішенню. Наприклад, додатковий тиск на редут кременчужан чинив форвард Гегедош, який номінально вийшов під нападником, але насправді мінявся зонами з Сергійчуком, ефективно атакував на просторі, взяв на себе виконання стандартів під свою робочу ногу. Таким чином, не відмовляючись від обраної схеми, «Верес» у фазі атаки мав 4-4-1-1 або й 4-4-2.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

На старті сезону «Верес» встиг двічі втратити очки, але навіть нулівка з «Поліссям» і мінімальна поразка від «Чорноморця» були змістовними за грою. Тож, хоча всі вдалі серії команди ще започатковуються, відзначаємо, що 1) вдома рівненський клуб в новому сезоні очок не втрачає (хоча грає, нагадаємо, не в рідному місті, а в області – в Млинові, через реконструкцію стадіону «Авангард», яка затягнулася), 2) «Верес» з урахуванням кубкових матчів виграє вже п’яту зустріч із семи, проведених у сезоні, що є дуже солідним результатом для новачка дивізіону.

Лауреат 5-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Юрій Вірт («Верес» Рівне)
Середній бал – 4,6

07.10.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429