Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Вірт – найкращий тренер 16-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2020/21.

Зважаючи на вимушену паузу «Чорноморця», а також візити безпосередніх конкурентів до середняків, центральним в останньому повному турі року був матч третьої проти п’ятої команди поточної першості. Перемога в цьому поєдинку відкривала для кожної з команд хороші перспективи – зимувати на якомога вищому місці.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер рівненського «Вересу» Юрій Вірт. Його підопічні здобули перемогу над «Оболонню» (2:0), вийшовши на друге місце.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Суперники зустрілися на пікових для себе місцях у поточному чемпіонаті після синхронних перемог 3:0. Зважаючи на те, що в першому колі вони не зустрічалися, а попередні матчі суперників три сезони тому завершувалися внічию, важко було спрогнозувати, чим завершиться це протистояння.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У господарів дещо ослабився півзахист: дискваліфікований лівий вінгер Пасич, все ще відновлюється від травми Панасенко. До того ж, досвідчений форвард Сергійчук ще тільки-тільки повернувся з лазарету, тож провів гру в запасі. Гостям же з різних причин не могли допомогти захисники Мате й Осман, півзахисники Бровченко, Гуті, Мединський і Слободян. Звичайно, замінити цих гравців було ким, але їхня відсутність все ж ослаблювала суперників.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Лише одну зміну провели тренери порівняно з попереднім матчем (3:0 над «Гірником-Спорт»). Дискваліфікованого Пасича замінив інший вінгер – Тимофієнко, і саме він став найкращим гравцем протистояння з «Оболонню». В іншому склад рівнян цілком награний – за винятком точкових ротацій, він лишається незмінним тур за туром.

  1. Тренерська майстерність – 4

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Верес» залишається вірним тактиці 4-2-3-1, яка в фазі позиційної атаки максимально насичується завдяки високим флангам і ролі Гегедоша – він форвард у відтяжці, але встигає підтягнутися під флангові передачі, на підбирання з ударами з другого темпу. Змін ця схема не потребувала, хіба що в кінці, граючи по рахунку, почали знімати атакувальних гравців на користь більш налаштованих на відбір (конкретно рокіровка Гегедош/Кучеров).

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Четверту поспіль перемогу із загальним рахунком 4:1 здобув «Верес». Що найважливіше: на своєму полі рівняни не знають поразок ще з минулого року. Із 12 останніх домашніх матчів вони виграли 11 при одній нічиїй (голи – 26:8). Остання домашня поразка «червоно-чорних» датована ще 23 жовтня 2019 року – і тоді в Млинові з мінімальним рахунком виграла якраз «Оболонь-2».

Лауреат 16-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Юрій Вірт («Верес» Рівне)

Середній бал – 4,6

30.11.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429