Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Вірт – найкращий тренер 11-го туру VBET Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2022/23.

Харків’яни під керівництвом Едмара потребували дебютної перемоги, в двох попередніх матчах після зміни головного тренера вони набрали одне очко. Натомість, це «Верес» завдав їм розгромної поразки, змінивши розклад сил в історії взаємин з «Металістом 1925» та вийшовши на п’яте місце.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер рівненського «Вереса» Юрій Вірт. Його підопічні обіграли харківський «Металіст 1925» (4:1 в виїзному матчі), вийшовши на п’яте місце.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

До цього протистояння харків’ян і рівнян вирізнялися непоступливістю – по одній перемозі, нічиїй і поразці в кожного. Всього чотири очка розділяли суперників, і поразка в цьому матчі могла б суттєво погіршити становище «Вереса» в середині таблиці.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У харків’ян низка травмованих гравців, але варто відзначити, що й «Верес» прибував на цей виїзний матч не в оптимальному складі. Фланговий півзахисник Г.Пасич через перебір карток пропускав звітний тур, отже, це доводилося враховувати, розподіляючи ігровий час для Дахновського, В.Шарая, С.Шестакова та Є.Пасича (двох останніх клуб зазвичай використовує нижче на фланзі).

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім туром (поразка в Ковалівці – 0:2) тренерський штаб «Вереса» провів три зміни в стартовому складі: Мірошник вийшов замість Курка в центрі захисту, Лебеденко змінив С.Шарая під нападником, на вістрі атаки вийшов М.Шестаков замість Гайдучика.

  1. Тренерська майстерність – 4

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Верес» використовував звичайну, награну тактику в формації 4-2-3-1 із мобільними, швидкісними флангами та потужним центральним блоком. Головним нюансом попереду можна відзначити заміну форварда, адже Шестаков відрізняється від Гайдучика, більшою мірою заточеного на верхову боротьбу та в’язкий футбол, сповнений єдиноборств.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після двох поразок поспіль рівненський клуб потребував очок, але «Металіст 1925» підходив до звітного туру з максимальним налаштуванням – напередодні підопічні Едмара розгромно програли «Зорі» (0:3). Варто відзначити, що, за винятком виїзду в Ковалівку, «Верес» цього сезону напрочуд вдало грає в гостях. 13 очок із 14-ти здобуто на чужих полях – вражаючий результат.

Лауреат 11-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:

Юрій Вірт («Верес» Рівне)

Середній бал – 4,6

07.11.2022
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429