Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Вернидуб – найкращий тренер 31-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-Ліги сезону 2018/2019.

Минулорічний учасник єврокубків, позаторічний володар бронзових медалей – ФК «Зоря» (Луганськ) – приймав олександрійців, які якраз цього сезону здобули вперше в історії клубу третє місце.

Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер луганської «Зорі» Юрій Вернидуб. Його підопічні завдали поразки «Олександрії», суттєво покращивши свої шанси на те, щоб фінішувати четвертими.

  1. Номінальний результат команди – 5                                                                      

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Матч колишнього бронзового призера проти нового – окрім цієї обставини, додавало протистоянню принциповості ще й суто прагматичне міркування – в випадку перемоги над олександрійцями та за великої імовірності поразки азовців у гостях у «Шахтаря» саме луганський клуб здобував 3-очковий паритет над найближчими конкурентами напередодні важкого виїзду в Маріполь у заключному турі.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Господарям не міг допомогти вилучений в минулому турі півзахисник Арвеладзе, а ось у гостей проблеми були серйознішими. Дискваліфікація хавбека Задераки, травма його колег за амплуа Ковальця та Грицука, а також захисника Цурікова, значно зменшили вибір Шарана й погіршили боєздатність в окремих ланках.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після не надто вдалого виїзду до Львова (0:0 з ФК «Львів») луганські тренери провели вдалу точкову рокіровку стартового складу. Замість вилученого Арвеладзе в центрі поля з’явився Чайковський, Леднєва вдало замінив Луньов, а замість Будковського вийшов більш гнучкий та різноплановий Громов.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

При номінальній схемі 4-2-3-1 луганці дуже вдало використовували швидкість та техніку групи атаки, гравці постійно обмінювалися зонами, велику роль відігравали сольні проходи Караваєва та Хомченовського, які вдало поглинали простір. Відзначаємо, що після невдалих матчів та вимушених перестановок «Зоря» награла як задню, так і передню лінії й практично їх не змінює, що сприяє стабільності.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Загалом, «Зоря» навесні нестабільна. Цікаво, що за результатами 2019 року вона була на передостанньому місці за кількістю набраних очок перед звітним туром. Але на другому етапі в верхній шістці луганці набрали третій показник слідом за грандами за набраними очками.

Лауреат 31-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:

Юрій Вернидуб («Зоря»)

Середній бал – 4,6

27.05.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429