Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Вернидуб – найкращий тренер 26-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-Ліги сезону 2018/2019


Протистояння третьої та четвертої команд чемпіонату мало розставити акценти – або «Олександрія» ще більше йшла в загрозливий відрив, або «Зоря» повертала можливості для інтриги. І луганській команді вдалося обіграти найголовніших претендентів на бронзові медалі на їхньому полі – 2:0.
Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер ФК «Зоря» Юрій Вернидуб. Його підопічні здолали олександрійців, не давши їм довести свій відрив до 15 очок. Відзначаємо, що в другій шістці найкращим став наставник «Арсеналу-Київ» Ігор Леонов – його підопічні здолали «Десну» (2:0), набравши вже 13 очок у матчах 2019 року (більше за аналогічний період тільки у грандів).
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Обіграти найголовнішого конкурента на його полі – це велике досягнення, яке дозволило луганцям закріпитися на четвертому місці (тепер +5 над ФК «Маріуполь») та скоротити відставання від ФК «Олександрія» та третього місця до 9 очок.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Напередодні центрального матчу туру в суперників не було особливих кадрових втрат – ні дискваліфікацій, ні свіжих новин про травми. Утім, мала місце особлива обставина – «Олександрія» зважилася на ротацію, спричинену перевтомою лідерів, що безпосередньо позначилося на якості її гри.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Вернидуб суттєво перешикував групу атаки після матчу проти ФК «Львів» (2:1) – замість Луньова та Громова вийшли Леднєв та Кабаєв. Відзначаємо також універсалізм Чеберка, який освоїв після флангу оборони центр захисту, а також вдалу гру Шевченка в воротах за відсутності Луїса Феліпе.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Схема 4-2-3-1, вдало освоєна «Зорею», відкриває велике поле для імпровізації – гравці в групі атаки міняються зонами, зміщуються, відводячи за собою захисників-опікунів, розтягують лінію суперників. Швидкісна техніка лідерів луганської команди давала їм перевагу в боротьбі з суперниками. А хороший підбір гравців дозволяв проводити плідну ротацію – як вихід Громова замість Кабаєва, який отримав пошкодження. Саме Артем вирішив долю зустрічі двома голами.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це друга поспіль перемога луганців після поразки від «Шахтаря» (0:3). Цікаво, що за результатами 2019 року «Зоря» набирає 10 очок – і це лише шостий показник за підсумками цьогорічних матчів, але позитивна динаміка очевидна, тож підопічні Вернидуба продовжують гонитву за третім місцем, хай і дуже великим лишається відставання.
Лауреат 26-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Юрій Вернидуб («Зоря»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

30.04.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429