Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Вернидуб – найкращий тренер 1-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки стартового туру української Прем’єр-ліги сезону 2018/2019

Початок нового сезону Прем’єр-ліги виявився дуже інформативним – ми мали змогу простежити за першими спробами втілення тренерських задумів, над якими колективи працювали під час літнього міжсезоння. З огляду на це, не все у команд вдавалося, десь над чистотою виконання переважав брак та нестача зіграності, однак в цілому ми бачимо ті тенденції, які допомагають оцінити перспективи команд у новому сезоні.
Серед поєдинків туру був і матчі між двома учасниками єврокубків, у якому гості – ФК «Маріуполь» – рано повели в рахунку, втім, господарі – «Зоря» – змогли переламати хід поєдинку та здобути вольову перемогу в цьому принциповому протистоянні.
Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Зорі» Юрій Вернидуб. Його підопічні зуміли обіграти маріупольців – 2:1.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Статусне протистояння двох команд із групи рейтингових лідерів, які в минулому чемпіонаті змагалися між собою на першому етапі та в чемпіонській шістці, а в новому сезоні представлятимуть Україну на міжнародному рівні. До того ж, початок сезону – а цей заспів усі намагаються зробити якомога більш яскравим та успішним.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Номінально команди не мали втрат, але відзначимо, по-перше, не оптимальну форму деяких гравців (приміром, Прийма та Фаупала були в заявці на гру, але влітку пропустили певний час через травми та різні обставини), а по-друге, ту обставину, що «Зоря» вперше грала офіційний матч після втрати таких важливих гравців, як Лунін, Опанасенко, Андрієвський, Юрі та інші. Звісно, час на награвання оновлених ігрових ланок був, однак відразу компенсувати лідерів важко.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Відзначимо, по-перше, ефективне використання універсалізму гравців – традиційно вже Чеберко грав ліворуч в обороні, а за відсутності Юрі та при Фаупала в запасі на вістрі атаки був використаний номінальний напівоборонець Громов. По ходу матчу, з виходом Рафаеля, відбулася зворотна рокіровка, тож команда діяла гармонійно й використовувала всі можливості свого складу.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Опинившись по ходу матчу в положенні команди, якій треба відіграватися, «Зоря» вимушена була застосовувати розлогі позиційні атаки, а також багатоходові комбінації для розтягування потроєної оборони суперників. У другому таймі через подвійну заміну тренерський штаб посилив тиск на фінальній третині поля, тому інтенсивність атак та високого пресингу зростала з хвилини на хвилину.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Минулий сезон «Зоря» завершувала матчами проти суперників підвищеної складності, що завершилося трьома поразками поспіль. Однак новий чемпіонат з чистого листа розпочинає турнірний літопис. Тому виграш після весняних невдач, а також поразки в заключному матчі на зборах, підняв бойовий дух гравців та засвідчив правильність напряму роботи тренерів.