Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Максимов – найкращий тренер 11-го туру VBET Ліги УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2023/24.

Для «Динамо» СК «Дніпро-1» став уже принциповим суперником – він обігрував киян і при Михайленку, і при Кучері, і тепер при Максимові (всі троє якщо не колишні динамівці, то уродженці столиці – словом, для них це принципове протистояння). Будучи лідером за втраченими, столичний клуб однозначно хотів вигравати в цьому протистоянні.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер СК «Дніпро-1» Юрій Максимов. Його підопічні обіграли київське «Динамо» (1:0 у виїзному матчі), зробивши важливий крок до повернення в групу лідерів.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Вісім матчів провели між собою суперники з 2018 року, й нібито переконлива перевага була на стороні киян (шість матчів із восьми виграло «Динамо»), проте при кожному з головних тренерів «Дніпра-1» ставалася сенсація. При Михайленку – 3:1 над «Дніпро-Арені» з голами Супряги, при Кучері – 3:0 на полі «Динамо», тепер Максимов обіграв свій колишній клуб. Важливість результату з точки зору турнірної розстановки в верхній половині таблиці важко переоцінити.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Заради справедливості, відзначимо, що в «Динамо» були суттєві кадрові проблеми: дискваліфікований універсал Караваєв, травмована низка гравців на чолі з Ярмоленком (і не готовий ще грати всі 90 хвилин Шапаренко). У «Дніпра-1» травмований півзахисник Когут, покинуло команду більшість легіонерів – у тому числі недавня втрата вінгера Піреса.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Головне досягнення Максимова – це стабілізація складу, звідки вийшла стабілізація результатів. Порівняно з матчем проти «Вереса» (перемога 2:0) СК «Дніпро-1» провів лише одну рокіровку (Кравець замість Горбунова на лівому фланзі захисту). Та й в цілому зміни в Максимова точкові – він вдало експлуатує найкращі якості гравців і не руйнує вже створене та награне.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Хоча СК «Дніпро-1» під керівництвом Максимова випробував тактику в три центральних оборонці, це була більше опція під конкретного суперника («Колос», який грає за такою ж формацією). Насправді ж дніпровська команда грає в рамках схеми 4-5-1, в домашніх матчах чи проти слабкіших суперників – ближче до 4-1-4-1, проти сильніших суперників інколи це може бути 4-2-3-1 навіть із тим же набором футболістів. Особливу роль відіграє Піхальонок – гравець високого ігрового інтелекту. Також відзначаємо, що, навіть не набравши оптимальних кондицій, починає робити різницю в атаці Філіпов (обидва зіграли свою роль у ранній результативній атаці з голом Гуцуляка).

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Уже шість матчів не програє СК «Дніпро-1» (чотири перемоги та дві нічиї). Входить у групу найкращих за виїзними матчами. Вп’яте у чемпіонаті не пропускає м’ячів (найкраща команда за кількістю пропущених). Особисто Юрій Максимов на чолі двох команд у сезоні 2023/24 досягнув блискучого результату (15: +11=1‒3; 41:11; 34 очка). У 13 матчах проти «Динамо» на чолі різних клубів він здобув третю перемогу (при 10 поразках).

Лауреат 11-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Юрій Максимов (СК «Дніпро-1»)
Середній бал – 4,8

23.10.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429