Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Куліш – найкращий тренер 5-го туру Другої ліги


На світлині ФК “Реал Фарма”: головний тренер Юрій Куліш (ліворуч)
із граючим президентом клубу Миколою Лиховидовим.

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру VBET UA Другої ліги сезону 2022/23.

Найбільший розгром нового сезону – клубний рекорд для одних і антирекорд для інших. «Реал Фарма» після важкого старту, на якому не міг забити впродовж 222 хвилин, видала вже дві перемоги поспіль, друга з яких – історична для клубу-старожила дивізіону.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер одеської «Реал Фарми» Юрій Куліш. Його підопічні завдали поразки київському «Рубікону» (7:0 на чужому полі), здобувши найбільшу перемогу в своїй історії.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Перед цим туром суперники були в групі команд, які розділяли 5-8 місця за очкової рівності – по чотири залікових пункти. Так як раніше ці клуби виступали в різних групах Другої ліги, зберігався ефект новизни в першому офіційному протистоянні в історії.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Кадрова ситуація в команд була керованою: господарі не могли розраховувати на трьох футболістів, у числі яких універсали Луценко та Ісадченко, у гостей відсутні четверо гравців, зокрема, Ігуменов і Злепко, які зазвичай могли б претендувати на місце в основі. Відзначимо, що лишається поза грою й найбільш досвідчений нападник команди Сула (в цій грі теж залишався в запасі).

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем проти «Металурга-2» (в ньому одесити здобули першу перемогу в новому сезоні – 2:1), тренерський штаб провів єдину зміну в стартовому складі. Ігуменова замінив Фабер, який з позиції правого крайнього відіграв один із найкращих матчів на дорослому рівні.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Реал Фарма» використовує тактичну схему 4-2-3-1 з переходом у 4-4-2 в фазі атаки. Завдяки досить високим середнім позиціям вінгерів і відтягнутого нападника Гранчара, гості в столиці мали постійну кількісну перевагу на фінальній третині поля. Особливий фактор – заміни, які традиційно сильні та сміливі в цього клубу. Із семи голів чотири відбулися після перерви, і три з них – за безпосередньої участі «джокерів».

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Поки не говоримо про остаточну стабілізацію результатів, але відзначаємо другу поспіль перемогу в триматчевій безпрограшній серії «Реал Фарми». Цей клуб влітку зазнав значних вимушених змін у складі, довго вводив у гру досвідчених новачків, але зараз награв оновлену основу й досяг успіху в своїй оригінальній манері.

Лауреат 5-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Юрій Куліш («Реал Фарма» Одеса)
Середній бал – 4,6

02.10.2022
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429