Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Калитвинцев – найкращий тренер 6-го туру Першої ліги

                                                                                                                                                                                                                          Юрій Калитвинцев, facebook.com/fcpolissya

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2021/22.

Житомирський клуб влітку змінив тренерський штаб і на дві третини оновив склад команди (зазвичай у новому сезоні виходить у старті 8-10 літніх новачків). Укомплектувавшись досвідченими новачками (11 із 13 – з досвідом виступів у вищих дивізіонах України та інших держав), «Полісся» відразу ж привернуло увагу фахівців і суперників, але програло три з п’яти матчів у новому чемпіонаті. Зважаючи на це, важливість матчу проти «Альянсу» була ще вищою.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер житомирського «Полісся» Юрій Калитвинцев. Його підопічні обіграли «Альянс» (3:1 на власному полі), здобувши важливу перемогу на очах VIP-гостей.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Після мінімальної поразки в Хмельницькому «Полісся» зі своїм досвідченим складом потрапило під шквал критики. А тут – домашній матч із анонсованим приїздом власника клубу з зірковими Андрієм Шевченком і Олександром Усиком. Та ще й суперник – «Альянс», який минулого сезону двічі обігрував житомирян. Дійсно, відступати поліщукам було нікуди.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

При цьому до матчу «Полісся» підійшло в далекому від оптимального складі – через різні причини не змогли зіграти досвідчений правий захисник Сахневич, а також двоє вінгерів – Чередниченко та Янаков (усі – гравці основи). На лаві запасних у господарів було відразу кілька порожніх місць – половина резерву незаповнена (шість запасних у заявці). У гостей в заявку не потрапив один лише Адаменко – колишній захисник «Полісся» в своїй новій команді все-таки не є гравцем стартового складу.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з програним матчем проти «Поділля», тренерський штаб вніс дві зміни в стартовому складі. Обидві стосувалися середньої лінії та проходили не обов’язково по позиції. Замість Глаголи та Оринчака вийшли з перших хвилин вінгер Андрущенко та центральний півзахисник Чайковський – структуру гри ці заміни деформували, і центрхав Козак номінально закривав зону правого півзахисника.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Поразки житомирян у новому сезоні мали спільні риси – проблеми в комбінаційній грі та завершенні, відсутність награних комбінацій і «домашніх заготовок». З огляду на це матч проти «Альянсу» дуже порадував – команді вдавалися як швидкі атаки, так і стандарти. Вперше з початку сезону нема причин для критики атакувальної, комбінаційної гри. «Прорвало» досвідченого форварда Коломойця, який відразу ж відзначився двома голами. Вперше на своєму полі «Полісся» забило більше одного м’яча під керівництвом нового штабу.

5. Накопичувальний критерій – 3
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Поки що «Полісся» не може похвалитися стабільними результатами. Чергують перемоги з поразками, не завжди грають на однаковому, прогнозованому, очікуваному рівні. Проте хороша сторона – це поступова стабілізація та налагодження гри. Маючи в своєму розпорядженні низку досвідчених і майстерних гравців, житомирська команда повинна вирівнятися й піднятися до групи лідерів уже в найближчий місяць.

Лауреат 6-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Юрій Калитвинцев («Полісся» Житомир)
Середній бал – 4,6

29.08.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429