Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Калитвинцев – найкращий тренер 5-го туру VBET Ліги УПЛ

Напередодні звітного туру ФК «Олександрія» знаходилася вище в таблиці – п’ята команда приймала восьму, проте між ними було лише одне очко різниці. Зайве говорити про важливість цього протистояння, його переможець з великою долею вірогідності відкривав собі шлях на третє місце.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер житомирського «Полісся» Юрій Калитвинцев. Його підопічні обіграли ФК «Олександрія» (3:0 на чужому полі), здобувши першу від 1997 року перемогу в цьому місті.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Суперники зустрічалися вперше в новітній історії. У попередній успішнішими були олександрійці (23 матчі: +7=11‒5; голи 26:21). Причому, «Полісся» не могло переграти «Поліграфтехніку» від 1998 року, а безпосередньо в цьому місті не вигравало 26 років. До слова, у 2001 році, коли житомирський клуб був максимально близьким до Вищої ліги, «Поліграфтехніка» завдала йому мінімальної поразки в перехідному матчі в столиці.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У кожного з тренерів були певні питання щодо форми та готовності гравців, але більш суттєвою можемо вважати втрату гостей. Універсальний захисник Шаповал пропускав тур через вилучення в Черкасах у минулому турі. Безпосередньо по позиції його замінив новачок Смоляков.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Дві зміни в стартовому складі провів тренерський штаб житомирян порівняно з виграним матчем проти ЛНЗ (2:0). Про вимушену (рокіровка Шаповал/Смоляков на лівому фланзі захисту) ми говорили, а ще була тактична. Замість екс-півзахисника «Олександрії» Мустафаєва вийшов Будківський – таким чином від схеми 4-2-3-1 «Полісся» перейшло до 4-4-2 (у фазі гри без м’яча 4-4-1-1).

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Як ми відзначали, вихід Будківського додав житомирянам успіху в боротьбі за м’яч на чужій половині поля. Здвоєна атака забрала багато сил у олександрійського захисту. Пізніше, коли господарі добряче виснажилися в спробах забити, далася взнаки «довша лавка запасних» гостей. Назаренко відкрив рахунок з пасу іншого джокера – Кушніренка, а в кінцівці ще й асистував Будківському.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Що ми відзначаємо за підсумками олександрійського матчу. По-перше, якість гри «Полісся» (при меншому володінні м’ячів – значна перевага в кількості та точності ударів). По-друге, стабілізація результатів (друга перемога поспіль). По-третє, вдала гра на виїзді (виграно три з чотирьох гостьових матчів на чужому полі). Житомиряни обійшли олександрійців і відкрили собі шлях у трійку найкращих.

Лауреат 5-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Юрій Калитвинцев («Полісся» Житомир)
Середній бал – 4,6

29.08.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429