Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Калитвинцев – найкращий тренер 13-го туру VBET UA Першої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру VBET UA Першої ліги сезону 2022/23.

«Полісся» першим кваліфікувалося в Чемпіонський раунд і достроково гарантувало собі перше місце в Групі «А». Матч проти «Діназу», який залишав уже простір для експериментів, показав глибину складу житомирян і їхню внутрішньокомандну мотивацію після виконання основних турнірних завдань на першому етапі.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер житомирського «Полісся» Юрій Калитвинцев. Його підопічні обіграли вишгородський «Діназ» (3:0 у домашньому матчі), здобувши дев’яту поспіль перемогу.

 1. Номінальний результат команди – 4
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Безпосереднього турнірного значення цей матч не мав – «Полісся» достроково кваліфікувалося в Чемпіонський раунд, «Діназ» також завчасно втратив шанси на вісімку найкращих і не міг забезпечити очкове поповнення на другий етап, адже мав зіграти там у раунді на Вибування. Зазначимо, що після розгромної поразки в першому колі гості мали мету взяти реванш.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У господарів травмований різноплановий півзахисник Козак – спроможний зіграти правого, атакувального півзахисника. Але він поза грою вже кілька турів, і його є ким замінити. Також були свої кадрові втрати в гостей. Отже, можемо вважати, що в пізній тур наприкінці першого етапу суперники підійшли в боєздатних складах, а до заміни відсутніх гравців мали можливість пристосуватися.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім туром (2:1 у Чернівцях) тренерський штаб «Полісся» провів відразу 6 змін у стартовому складі – замість Яшкова, Чередниченка, Нестеров, Шаповала, Вакули, Микитюка, Андрущенка вийшли Кудрик, Морозко, Гітченко, Морговський, Шастал, Грицук, Янаков. Зміни зумовлені міркуваннями ротації, деякі кадрові рішення давали ігрову практику зовсім молодим, малодосвідченим гравцям.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Полісся» системно використовує тактичну схему 4-5-1 у реалізації 4-2-3-1. За такої формації особливу роль відіграє опорна зона, і при цьому житомиряни не побоялися поруч із досвідченим Огірею ставити 16-річного Петрука. Також тренерський штаб не боїться експериментувати, ставити в захист номінальних півзахисників, знаходити нове застосування досвідченим гравцям.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Дев’ята поспіль перемога житомирян у чемпіонаті, 13-тий поспіль матч безпрограшної серії. Конкретно «Діназ» зазнав другої в сезоні поразки від «Полісся» з розгромним рахунком (0:5 у першому колі, 0:3 – в другому). Підопічні Калитвинцева продовжують просування до своєї мети – пройти перших два кола без жодної поразки.

Лауреат 13-го ігрового дня в номінації «Тренер туру VBET UA Першої ліги»:
Юрій Калитвинцев («Полісся» Житомир)
Середній бал – 4,6

20.11.2022
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429