Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Бакалов – найкращий тренер 16-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2021/22.

Перший матч після коронавірусного спалаху ЛНЗ проводив проти лідера та головного конкурента в боротьбі за підвищення в класі. Поразка в стартовому турі від киян служила великою мотивацією для черкаської команди на домашній матч-відповідь на старті другого кола.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «ЛНЗ Черкаси» Юрій Бакалов. Його підопічні завдали поразки київському «Лівому берегу» (2:1 на своєму полі), скоротивши відставання від лідера.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Ще від самого початку сезону ці дві команди називалися серед фаворитів, що підтвердило перше коло. Напередодні очікуваного матчу «Лівий берег» випереджав своїх суперників на 11 очок при двох матчах у запасі в ЛНЗ, причому господарі грали перший за три тижні матч після коронавірусної паузи – за таких обставин стороннім важко спрогнозувати поточну форму гравців.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Зважаючи на коронавірусний спалах, ми не чекали оптимального складу в ЛНЗ. Але навіть вище сподівань були втрати: дискваліфікований провідний центрхав Долинський, у лазареті захисник Лопирьонок, півзахисник Бобко, нападник Сула. Заради справедливості, відзначимо, що «Лівий берег» також не зміг задіяти кількох футболістів (починаючи від зіркового ветерана – голкіпера Реви).

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відразу зазначимо, що ЛНЗ (як і його нинішній суперник) належить до найбільш тактично гнучких команд Другої ліги. Тому матч до матчу ми порівнюємо кадри з урахуванням змін у тактиці. Доречно буде зіставити останній за часом матч (2:1 проти «Рубікона» на виїзді) ‒ він був зіграний і за схожої формації. Порівняно з тією грою Сафонов замінив Лопирьонка в центрі захисту, Куксенко Бурліна – ліворуч, а замість півзахисників Бобка та Тищенка вийшли Волков із Войцеховським.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Цього разу тренерський штаб черкасців задіяв формацію 3-5-2, на протидію 4-4-2 в суперника, що дозволило максимально наситити центр поля та забезпечити синхронну гостроту флангів. До того ж, у матчі проти «Лівого берега», на фоні якого вже можна робити далекоглядні висновки, ЛНЗ показав хорошу награність стандартів і вміння нетривіально їх виконати й розіграти. Словом, господарі проявили тактичний вишкіл і хорошу керованість.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Розуміючи певну умовність серій після трьохтижневого вимушеного простою, все ж відзначимо, що ЛНЗ виграв третій матч поспіль у чемпіонаті (в тому числі – другий поспіль домашній). Що ще важливо: протистояння з «Лівим берегом» у черкаської команди започатковане ще з аматорського чемпіонату України, і до цього часу переграти досвідченого за підбором кадрів суперника не вдавалося.

Лауреат 16-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Юрій Бакалов («ЛНЗ Черкаси»)
Середній бал – 4,8

02.11.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429