Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Ярослав Вишняк – найкращий тренер 13-го туру VBET Ліги УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2022/23.

Напередодні матчу з географічними сусідами – ковалівцями «Динамо» суттєво стабілізувало свої результати в чемпіонаті України. Чотири тури без поразок, три останніх матчі виграно з загальним рахунком 9:2. Безперечно, кияни очікували продовжити успішну серію – натомість «Колос» зумів призупинити «Динамо» в момент, коли воно могло вийти на чисте четверте місце й максимально наблизитися до трійки найкращих.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер ковалівського «Колос» Ярослав Вишняк. Його підопічні відібрали очки в київського «Динамо» (0:0 на полі суперника), підтвердивши реноме незручного для грандів суперника.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

До цього «Колос» лише раз обігрував динамівців (два роки тому), та ще раз відбирав у них очки в чемпіонаті. Перебував явно не в найкращій формі, вигравши лише раз за останніх сім турів. Тоді як динамівці навпаки покращили результати на внутрішній арені, почали вибиратися із середини таблиці ближче до лідерів. Домашня нічия з ковалівцями не дозволила киянам вийти на четверте місце вперше в сезоні.

1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Втрати киян вважаємо суттєвими, навіть для їхньої глибини складу – травмовані воротар Попов, захисник Тимчик, півзахисник Шапаренко, нападник Супряга, дискваліфікований ще один форвард – Ванат. Не готовий для першої команди вінгер Діалло. Втім, у «Колоса» були свої моменти щодо складу – за умовами співпраці не могли зіграти півзахисник Смирний і нападник Ісаєнко. Травмований оборонець Новак.

1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після поразки від «Дніпра-1» ковалівці зробили дві зміни в стартовому складі – замість Задої в центрі півзахисту вийшов Оріховський, а інсайда Смирного замінив фланговий півзахисник Ільїн. Втім, ці зміни призвели до більших рокіровок у групі атаки та середній лінії «Колоса», тому що Мякушко перемістився з флангу під нападника.

1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Базова схема ковалівців як при керівництві Вишняка, так і при його попередниках – 4-5-1 в різних формаціях (передовсім 4-1-4-1, проте в останніх турах – 4-2-3-1). При цьому, після вилучення Попова, в другому таймі «Колос» отримав перевагу в більшості та суттєво збільшив свою агресію (якщо в першому таймі ударів у бік воріт господарів не було, то після перерви їх було уже п’ять, з одним із яких справився Бущан).

1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це перша нічия для ковалівців після трьох поразок – втім, ми повинні враховувати, що «Колос» за календарем в останніх турах грає винятково з претендентами на єврокубки. До того ж, місцеві дербі мають особливе, позачасове значення – і «Колос» вже давно як у чемпіонаті, так і в кубку показує свою боєздатність навіть на фоні гранда.