Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Васютик – найкращий тренер 22-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

Зважаючи на те, що головний конкурент – «Поділля» – пропускало цей тур, в ужгородців з’являлася можливість захопити одноосібне лідерство. Щоб його здобути, треба було обігрувати суперника, який завдав у першому колі закарпатцям розгромної поразки й також претендує на підвищення в класі.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Ужгород» Володимир Васютик. Його підопічні завдали виїзної поразки галицьким «Карпатам» (3:0), здобувши одноосібне лідерство за підсумками туру.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це був матч за одноосібне лідерство – його переможець, ким би він не був, виходив би на перше місце за підсумками 22-го туру. Зважаючи на те, що «Карпати» (Галич) відставали всього на два очки, а в першому колі виграли в Ужгороді з рахунком 3:0, для гостей це був матч підвищеної важливості.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди зазнали втрат, які впливали на їхню боєздатність. У «Карпат» давно поза грою форвард Деда, а в останніх турах у лазареті знаходиться й аргентинський вінгер Патанеллі. ФК «Ужгород» уже давно не може розраховувати на провідного правого захисника Бецу, а після виїзду в Чернігів гості не змогли задіяти й лідера середньої лінії Ряшка та найбільш досвідченого захисника Допілку.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Вимушені зміни, проведені через травми, у гостей спрацювали. Замість Допілки в центрі захисту вийшов Минайленко, а от на позицію Ряшка перевели номінального вінгера Чонку (а на допомогу Вишневському та Майбороді в атаку був відряджений Ференцик – він зайняв місце лівого нападника). Зважаючи на тривалу відсутність Беци, після його травми на позиції правого захисника ужгородці награли вінгера Машталіра. Після серії замін з виходом Ценя він зміг повернутися в атаку.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

ФК «Ужгород» системно використовує 4-1-4-1, і цього разу він зіткнувся із суперником зі схожою формацією та слабкими й сильними сторонами. Якщо в першому колі на Закарпатті «Карпати» (Галич) використали перевагу гри на виїзді в контратакувальній манері, то цього разу ФК «Ужгород» зіграв у дзеркальній манері й здобув таку ж перемогу, як і суперник восени. Зважаючи на суттєві кадрові втрати, а також максимальну мотивацію суперника, це дуже важливий результат для команди.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це третя поспіль перемога ФК «Ужгород» після розгромної поразки в Вінниці. Ця команда є найкращою в північно-західній групі за результатами виїзних матчів. Обігравши безпосередніх конкурентів у боротьбі за підвищення в класі, ужгородці одноосібно очолили турнірну таблицю й позбавили свого суперника переваги в очних зустрічах.

Лауреат 22-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Володимир Васютик (ФК «Ужгород»)
Середній бал – 4,8

17.05.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429