Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Циткін – найкращий тренер 2-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру української Другої ліги сезону 2022/23.

Друга ліга поки не знає напівтонів – відразу п’ять із 9 проведених матчів завершилися з розгромними результатами. Нічого дивного, коли таких результатів досягають команди-старожили дивізіону чи наповнені зірковими ветеранами новачки. Проте велика перемога дебютантів, укомплектованих, переважно, молодими футболістами, привертає особливу увагу.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Хуст» Володимир Циткін. Його підопічні завдали поразки запорізькому «Металургу-2» (4:0 на своєму полі), набравши чотири очка на старті свого дебютного сезону в ПФЛ.

  1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

З однієї сторони, можна поглянути на матч ФК «Хуст» ‒ «Металург-2» із номінального статусу: зустрічалися двоє новачків Другої ліги з числа молодих і малодосвідчених, до того ж, резервний склад запоріжців грав на виїзді, а в таких випадках у дні Першої ліги нема шансів отримати поповнення з основної команди. Проте, з іншого боку, попри молодість, «Металург-2» має більший загальнокомандний досвід на всеукраїнському рівні, тому що кілька років поспіль грав у змаганнях ААФУ, тоді як ФК «Хуст» лише минулого сезону зіграв (недовго) в Кубку України серед аматорів.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Як таких, особливих труднощів зі складами у суперників не було. «Металург-2» відрядив у першу клубну команду воротаря Байду та захисника Страдса, проте вони вже давно залучаються в першолігові змагання. ФК «Хуст» задіяв усіх наявних гравців, більше того, встиг дозаявити новачків Лесунова та Нечосова.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Створення оновленого колективу вимагає від тренерського штабу ФК «Хуст» творчого підходу до кадрів: у стартовому складі місце лівого захисника займав гравець атакувального плану П.Луців, коли ж вдалося дозаявити Лесунова, він перейшов у середню лінію вище за флангом, а форвард Повхан почав гру в запасі.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

ФК «Хуст» використовує швидкісні та технічні якості своїх атакувальних гравців, завдяки чому досягає ефекту, коли гравці міняються зонами, проявляють творчу ініціативу, вступають у затяжні сольні рейди. За кадрами хустяни можуть вилаштовуватися в 4-2-3-1, проте насправді попереду діє значно більше гравців, створюючи кількісну більшість попереду й тиснучи під час швидкісних атак (4-4-2).

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Поки що ми не говоримо про далекоглядні тенденції, проте ФК «Хуст» проявив себе і під час складного виїзду, і під час домашньої прем’єри, так що старт дебютного сезону для закарпатського чемпіона можна охарактеризувати як успішний. Чотири очки з шести можливих на старті – свідчення перспективності колективу, який оновив і зібрав Циткін, а також правильності стратегії клубу в кадрах.

Лауреат 2-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Володимир Циткін (ФК «Хуст»)
Середній бал – 4,4

13.09.2022
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429